Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #13 üzenetére

    Attól, hogy nem szokásos, még az. Nem GNU/Linux, hanem csak Linux, ahogy a ChromeOS is. A Linux ugye csak egy kernel, amihez a GNU is úgy csapódott, ahogy most az Android és Chrome.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #36 üzenetére

    A Word nem igazán jó példa, mert azt inkább letolták a piac torkán, hogy a házmesteri hirdetőtáblára kitett 3 soros figyelmeztetést sem lehet másban megírni, csak a legújabb Word Pro Enterprise akármi alatt :N
    Ha megnézed, hogy mondjuk egy képszerkesztő mit fejlődött, mennyivel elérhetőbb és egyszerűbb lett bizonyos eszközök használata bennük, akkor láthatod, hogy óriási a különbség. Aztán meg hogy megtanulták a programok kihasználni a több feldolgozási szálat, kihasználni az újabb, komplexebb és erősebb hardvereket.
    De talán még az is elég, ha megnézed, hogy egy modern hardveren másodpercek kérdése egy cold boot. Az emlegetett 200MHz-es időkben még egy vacak CLI is percekig tudott tölteni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #39 üzenetére

    Akkor még nem tapasztaltál meg igazi sebességet, ha jelenleg is HDD-t használsz, és ez a géped bottleneck-je valószínűleg. Lásd még: [link]
    De ezt gondoltam, hogy nyilvánvaló, mert annyi teszt meg cikk született már a témában. POST után olyan 5 másodperc amíg feláll a rendszer (W10 és Linux is), ugyanez HDD-vel olyan 1-2 perc legalább, de lehet akár lassabb is. Ez szerintem óriási különbség, és főleg hogy nem csak bootnál látszik, hanem bármikor bármihez nyúlsz, ami háttértáron van. Szóval az egy dolog, hogy a CPU-d 20x gyorsabb lett, de ha az adatok beolvasásához használt lemez maradt hasonló sebességű, akkor milyen fejlődést vársz? :N

    jerry311: Persze, több erőforrást használnak, és ez részben tényleg programozói lustaság is, de nagyon sok dolog változott. Nézz meg egy 10-15 évvel ezelőtti weblapot hogy nézett ki és milyen elemekből állt. Eljutottunk a sima HTML és esetleg pár beépülő (Java, Flash, képek) korszakából oda, hogy minden HTML5, CSS, JS, beágyazott videó, animáció, akármi. Nyilván egy ilyen oldal ha rendereled, akkor jóval többet eszik a memóriában, ha már a letöltött kód is több (tíz) megás.
    Amúgy meg igen, program indításnál elvisz egy rakás CPU-t, 1-2 másodpercre, aztán gondolom lenyugszik. Régen meg elvitt ennyi CPU-t, csak fél percig töltött.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #42 üzenetére

    A bootidő csak egy szemléletes demonstráció, mint írtam (ha olvastad volna) bármilyen adat betöltésekor ilyen különbség van. Autós példa gy.k.: ha Ferrarid van, és továbbra is csak földúton használod, akkor ne csodálkozz, hogy nem lesz gyorsabb a zsigulinál :U

    berVi: Grub-nál ha bármit lenyomsz, akkor nem lép túl a menün, hanem megvárja, hogy válassz te az opciók közül. Amúgy megy login képernyőn Ctrl+Alt+F2, TTY2 login és bármit megcsinálhatsz. De ha ennyire nem ért valaki hozzá, az bármilyen rendszeren szívna. Pl. mit csinálnál hasonló helyzetben, ha W10 dobná el magát login képernyőn?
    Igen, tudom, a W10 nem csinál ilyen. Nekem Linux sem, pedig 2-3 éves gépen használom GT940M-mel. Sem az open source, sem az Nvidia driverrel nem volt soha probléma.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ddekany #47 üzenetére

    Őszintén, manapság már lassan ott kellene tartani, hogy minden RAM-ból fut, kvázi háttértár nélkül. RAM mindig gyorsabb, és minél több dolog van benne, annál jobban jársz.

    Amúgy ha nem látod a különbséget a Word 6.0 és a mostani valamelyik verzió tudása között, akkor te is az a kategória vagy, mint a házmester, aki annyit akar csak leírni vele, hogy tisztelt lakók, keddtől megint elzárják a gázt, mert ki kell cserélni a vezetéket. Ennél sokkal sokkal többre képes, csak legtöbben nem használják ki. Ezért legtöbb ember számára felesleges. Számodra is. Nem kötelező használni. Ott az Abiword, és hasonló cuccok, de írhatsz notepad-ben XML kódot is, az most is elfut pár mega memóriával :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz nyunyu #50 üzenetére

    Nem tudom, én simán megtalálok minden funkciót ribbonon, sokkal gyorsabban, mint a régi menüsávokon, mert több fér ki rá és jobban van kategorizálva és csoportosítva. Ettől függetlenül nem használok MS Office-t, mert egyszerűen nincs rá szükségem itthoni környezetben, cégnél meg nem igazán használunk ilyet szövegek írására (van rá célszoftver).
    Összességében az MS Office egy elég félresikerült termék, de nem csak a mostani, hanem minden egyes verziója az volt. Próbálja az átlagember kezébe adni a nyomdai formázás lehetőségét, anélkül, hogy az megértené mit miért csinál (és hogyan). De ettől még rengeteg új funkció került bele az évek alatt, így nem tudom azt mondani, hogy alig változott.

Új hozzászólás Aktív témák