Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz atike #1 üzenetére

    "Sok választása nincs. Ha ellene lenne mindjárt veszítene is a népszerűségéből..."

    A katolikus egyházról van szó, ők alapvetően a szexet is ellenzik, szóval akkor az internet már simán belefért volna.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz adamssss #8 üzenetére

    "Ezt a hulyeseget hol olvastad hogy ellenzik a szexet? Hazassag kotes utan annyit csinalod amennyit akarod."

    Nézd, ha te nem ismered a katolikus egyház vonatkozó álláspontját, akkor miért engem vonsz felelősségre?

    Először is, az önkielégítést kategórikusan tiltják. Itt nagyjából meg is állhatnánk, mert teljesen nyilvánvaló, hogy ez mennyire életidegen.

    Aztán a házasságkötés is elég súlyos megkötés (olyannyira, hogy tényleg csak a súlyosan elborultak veszik komolyan), de utána sem jön el a szabad szex kora: egyrészt csak a házastárssal engedélyezett (az első kiadásban még az volt, hogy a házasságtörőket halálra kell kövezni) és hát vele sem lehet csak úgy, ugyanis a gyakoriságot erősen befolyásolja, hogy a fogamzásgátlás minden formáját tiltják, illetve a konkrét dugás menetére is vannak mindenféle előírásaik, hogy nehogy csak úgy paráználkodjanak a népek.

    "En mint katolikus vallast gyakorlo, es az eletben is a Krisztusi tanitast koveto, azt mondom, hogy gondolja at, huzzon ovszert, aztan ami a csovon kifer"

    Bocs, te valami eltévelyedett bárány lehetsz csak, az óvszerrel kapcsolatban az Egyház álláspontja teljesen világos, még durván AIDS-szel fertőzött afrikai országokban is tiltják a használatát.

    Én egy bizonyos szinten megértem azt, hogy a legtöbb hívő a vallási előírások jó részére magasról tesz, mert mást tényleg nem lehet velük csinálni, de akkor ne add elő, hogy az nem is előírás, vagy azt, hogy te azt a vallást gyakorlod.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Victoryus94 #15 üzenetére

    "Az óvszerrel kapcsolatban viszont ismét tévedsz, ugyanis elfogadhatónak tartja a pápa a használatát,"

    Vam erről valami kinyilatkoztatás? Ugyanis elég régóta az a határozott katolikus álláspont (több encikliában is megerősítve), hogy bármiféle fogamzásgátló eszköz használata tilos. Pont. Ha Ferenc ezt másképp gondolná, az mindenképpen egy nagyon erős állítás lenne, márpedig én nem tudok arról, hogy tett volna ilyet.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #32839680 #62 üzenetére

    "Hasonlóan működnek azok az "egyházak" ahol a havi fizetés nagy hányadának elutalására kötelezik a tisztelt "hívőt""

    Nekem ezzel semmi bajom nincs, mindenki tartsa el a saját egyesületét, amikor a srácok hétvégen elmennek focizni, akkor is közösen dobják össze a terembérletet - ha meg valaki nem akarna fizetni, azt minden bizonnyal elzavarnák. Mi ezzel a gond?

    Az szerintem jóval problémásabb, amikor tőlem szednek be erőszakkal (vagy legalábbis azzal való fenyegetéssel) pénzt olyan egyházak, akiknek a tanaiban egyáltalán nem hiszek és a céljaikkal sem feltételenül értek egyet. Igen, rátok nézek, u.n. "történelmi egyházak".

    "Ezek kimerítik a btk.-ban a csalás fogalmát. Ha megtévesztek valakit magánszemélyként, és hisz a szavamnak ezzel anyagilag megkárosítom az csalás. Még akkor is ha nem veszi észre a megkárosított. És a törvény bünteti."

    Az a baj, hogy ha bármelyik bizniszegyházat elítélnék ilyesmi alapján, akkor abszolút semmi nem védené meg a többi egyházat sem, hogy ugyanezt megkapják a magukba, hiszen azoknak is problémát okozna annak a bizonyítása, hogy bármi valóságalapja van a tanaiknak.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz #32839680 #65 üzenetére

    "Itt mire gondolsz amúgy? Tényleg érdekel."

    Arra, hogy a történelmi egyházak költségvetésének jó része állami forrásból származik - és itt nem csak célzott pénzekről van szó (iskolák fejpénze, műemlékvédélem), hanem konkrét működési támogatásról illetve csak úgy odaadott pénzekről, amiknek az elköltéséről egyáltalán nem kell beszámolni - nem is számolnak be(egyébként a magyar egyházak amúgy sem nagyon szeretik a pénzügyi átláthatóságot, nem gondolják úgy, hogy tartoznának akár a tagjaiknak, akár a társadalomnak azzal, hogy elszámoljanak a rájuk bízott javakkal).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz somogyib #81 üzenetére

    "Szerintem a templom hangszere az orgona."

    Azért érdemes nem elfelejteni, hogy ez egy elég friss divat, a kereszténység történetének 75%-ában nem létezett mai értelemben vett orgona :DDD

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák