Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remington2

    senior tag

    Nálam nem az angol - magyar kérdéskör, hanem a minden nyelv - angol a probléma. Rengeteg dolog van mindenféle nyelven, amihez - érthető korlátok miatt, minden nyelven nem tudhatunk - nem tudom értelmezni, elolvasni. Sok helyen van angol opció, de még több helyen nincs, ahová a specifikus nyelvi tartalmakat (az adott országra jellemző hírek, meg kismillió egyéb oldal) rakják fel.

    Szóval ha valaki valóban barangol, akkor gyorsan beleütközik a nyelvi korlátokba. A GT egy jó eszköz a hidalásra, de nem mindig jön be. Az angol neten kívül vannak más "netek" is, mint sok-sok kis sziget, egyetlen nagyobb helyett, pedig az internetre mindenki az utóbbit tekinti a legjobb analógiának. Ez sokszor szűkítheti a látókört, pedig a neten éppen ennek nem lenne szabad gátnak lenni. Egy példaként: vannak hobbioldalak, ahol érdekes cikkeket olvasok, ugyanez pepitában megvan teszemazt a lengyeleknél is, vagy van egy orosz oldal, ahol nagyon szuper infókat lehet olvasni mondjuk orosz népi ételek elkészítéséről stb. Ugyanúgy, ahogy a magyar oldalak nagy része, ezek sem érhetőek el angolul, GT-vel sem megy sokra az ember (minden nyelv - angol elég jó, de azért ennél sokkal több kellene) és máris meg vagyok lőve. És azért X száz millió kínai, orosz, egyéb nyelvterületen élő jelentős tartalmakat generál, amelyek így kvázi hozzáférhetetlenek vagy legalábbis nehezen érthetőek. Az "angol" internet nem a világ közepe, remélem ezzel a példával kicsit megvilágítottam, én mit látok gondnak. Megoldás??? Jobb GT, vagy több angol nyelv.

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

Új hozzászólás Aktív témák