Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Jozsó #20 üzenetére

    Plusz azt még újra vissza kell számolni 3,7-re, hiszen a telefonok akkuja is annyi. A csökkenés a két konverzió vesztesége.

    Az írásra:
    Megmondom őszintén, én nagyon nehezen hittem a cikknek, legfőképp a napelemes témával kapcsolatban.
    Ahogy egy másik kolléga is említette, egy 2W-os napelem 10x10-es méretű. Ideális körülmények mellett, egy ilyen panel 5V mellett 0,4A-t tud leadni. Ezzel egy 8Ah kapacitású bank 20 óra alatt tölt fel. És ez majdnem egy 2x akkora felületű panel, melegedés és veszteségek nélkül, 20 óra folyamatos jól irányzott fénnyel.

    Nem mondom, hogy nem igaz amit mondasz, de hogy valami huncutság van az eszközben, az biztos. Mindezek ellenére, ha az igényeidet kiszolgálja, akkor rossz nem lehet. Ha pesti vagy, szívesen kölcsönadok egy mAh mérőt, amin keresztül feltöltve, majd lemerítve kiszámolható a kapacitás és a hatásfok is.

    Xpredi01: Mikor megy már ki a köztudatból, hogy Lítium alapú akkumulátoroknál nem rontja az élettartamot a rendszertelen töltés? Az ökológiai lábnyommal viszont egyet tudok érteni. Ezek az eszközök inkább kényelmi termékek, mint környezetvédelmiek. A kényelmi termékek pedig általában nem a kis ökolábnyomról híresek.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák