Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    Jó volt olvasni a beszámolód.
    Nekem is mániám az apróbb akusztikus módosítások füles/fejeseken (ha szükséges, ha nem). :)
    A JS M200-nél csinálhatod azt, hogy miután leragasztod a megfelelő nyílást, egy tűvel apró lukat csinálsz rajta. Tizedmilliméterek is számítanak egy ilyen beavatkozásnál a hangot tekintve, vagyis ezt többször is kipróbálhatod, változtatva a luk átmérőjét.

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz Dave™ #56 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled az illesztékekkel kapcsolatban.
    Nagyon kevesen veszik észre a jelentőségét, pedig különbőző illesztékek próbálgatásával majdnemhogy különböző fülhallgatókat is kaphatunk, hangra és kényelemre egyaránt.
    Nekem is van egy szatyorra való ilyen-olyan gumi/szivacsbogyó.
    Ritka, hogy egy fülhallgatót a hozzáadott illesztékkel használjak.

  • fericske

    addikt

    válasz MATEO6600 #93 üzenetére

    Meleg, basszus emelt V hangot keresel, viszonylag kevés magassal.
    A Rock Zircon és a Blitzwolf között valahol.
    Egyébiránt ezek a fülesek mindegyike jobb hangminőséget produkál (karakterétől függetlenül) mint az iphone füles, ami alapvetően csak egy earbud-hoz képest szól(hat) jobban.

  • fericske

    addikt

    válasz Dave™ #98 üzenetére

    A kettő közül én is a Zircont mondanám, zúzósabb zenéhez jobb, de ahogy látom a kérdés már eldőlt :)

    Egy megjegyzés:
    Nem tudom Dave ezt leírta e már valahol.
    A fülhallgatók hangját jelentősen lehet változtatni az illesztékek variálásával.
    Anyag, méret, hossz, kialakítás, minden számít. Ami az egyik füleshez ideális, egy másikhoz nem biztos, hogy az.

    Egy alapvetően fontos dolog, hogy ha a fülhallgató vetőcsövénél szűkebb átmérőjű illesztékkel próbálkozunk akkor a középtartományt kinyírjuk. Ugyanakkor teljesebb hangzást lehet elérni néhány esetben, fülestől függően, nagyobb átmérőjű illesztékkel, ha azt sikerül valahogy maradásra bírnunk a fülhallgatón.

  • fericske

    addikt

    válasz XplodR #135 üzenetére

    Nem támadó jelleggel írom amit írok, inkább tájékoztató jelleggel, ha érdekel a privát zenehallgatás témája (fej-fülhallgatók és hozzávalóik), amiben tapasztalatlan vagy a hozzászólásod alapján.

    Hivatkozol egyszer a garanciára.
    A leggyakoribb probléma a kábeltörés, szakadás szokott lenni, azokat a garancia nem fedi, néhány ritka külön kivételtől eltekintve, amikor a gyártó vállal erre garanciát. Magyarországon az RHA úgy tudom fedezi a kábeltörést is.
    Egyébként nagyon ritka, hogy olyan probléma merüljön fel fej, fülhallgatókkal kapcsolatban aminél tudod érvényesíteni a garanciádat.
    A nagyon olcsó, pár ezer forintos cuccoknál meg értelme sincs.

    Ha netalán tesztek és vásárlói vélemények útján kutakodsz egy lehetséges játékszer után, akkor óvatosan, figyelmesen járj el az olyan leírásoknál mikor az író a "saját portékáját árulja", vagyis vett egy valamit, ami jobban szól mint az előző valamije, és most már az az isten, a legjobb és így tovább. (Lásd magad és Marley-t)

    A Marley az ugyanúgy divatmárka mint a Beats, Soul By Ludacris és a Skullcandy, nem a hangminőségről szól, mert az távol áll tőlük. Tapasztalatból mondom, nem fikázásból. De legalább a Marley és Skullcandy nem olyan röhelyesen drága mint a többi.
    A legviccesebb, de inkább legdurvább tapasztalatom ezekkel az volt, mikor egy Beats Solo HD hamisítvány, az eredeti árának tizedéért jobban szólt mint az eredeti.
    Egy fül-fejhallgató mániás emberke szó szerint lenézi az olyan ismeretlen embereket az utcán akiken a fentebb említett márkákat látja.

    A moddolásokban semmi rossz nincs, ha van hozzá egy kis affinitásod és érzéked. Van aki egész jól keres vele. Lásd MrSpeakers Alpha Dog fejhallgatóját, vagy Zack ZMF fejhallgatóit.
    Pár tucat saját fej és fülhallgatóm volt már Jelenleg 4 fejhallgatóm és 7 fülhallgatóm van készleten és egyik sem volt "érintetlen".
    A mostani fejhallgatós szettem (fejhallgató - dac - erősítő) nagyjából négyszázezer forintot ér, és még ez sem úszta meg apróbb módosítás nélkül.

    Szóval, ha érdekel a téma - és szerintem érdekel, különben nem nyilvánultál volna meg - akkor kezdheted szépen apránként gyűjteni a tapasztalatokat a Dave féle aprópénzes apróságokkal.
    Lehetne még bőven írni arról mire érdemes, kell figyelni az "út" során, de ez ráér akkor ha netálán rákapnál a témára.

    ;)

Új hozzászólás Aktív témák