Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #13 üzenetére

    de jó hogy te mindig megmagyarázod, hogy miért jó az ami szar, és miért szar az ami jó :U

    az első lépés afelé, hogy ne kelljen egyszerre 5 böngészőre tervezni egy oldalt az, hogy az oldal szabványos, amit a böngészők a szabvány alapján jelenítenek meg. az Acid test lényege, hogy a böngészőnek a "szabványismeretét" ellenőrzi. azt mondjuk eddig is tudtuk hogy az ie baromi nagy ívben lesz@rja a szabványokat...

    MOD: a szomszédban: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #16 üzenetére

    én az a srác vagyok, aki azt mondja, hogy legyen egy jó minőségű, szabványos és nyílt megoldás, amit mindenki figyelembe tud venni a fejlesztésnél
    semmilyen arcot nem védtem, az egy dolog hogy azok az "arcok" ugyanazt mondták amit én. az meg, hogy a szabványt odf-nek, cdf-nek, xyz-nek vagy rózsaszínű kisnyuszinak hívják, teljesen lényegtelen
    ugyanezt mondom most is: ha a böngészők betartanák a szabványokat, nem kéne a webfejlesztőnek órákat/napokat azzal szenvednie, hogy a szabványt nem ismerő ill. lesz@ró böngszéőben is úgy nézzen ki az oldal, ahogy szeretné
    az meg nem hab a tortán, hogy egy oldal szabványos is és ugyanúgy néz ki minden böngészőben, hanem egymásból egyenesen származó következmény
    ha a drágalátos ms végre nem azzal lenne elfoglalva, hogy feltalálja a melegvizet amit nem pirossal hanem neonzölddel jelöl, hanem képesek lennének a szabványt ismerő browsert csinálni, akkor nem kéne ezen problémázni

    opera:
    jó ideje én is operázok. az hogy van benne mail kliens, nem érdekel, sosem használtam, a torrent kliense néhányszor már jött nagyon jól (pl. szülők gépén lehúzni vmit gyorsan torrentről)
    az opera sokkal gyorsabb mint a FF, a notin amiről most írok, az ff minden lap nyitásakor baromira lefogja a gépet 1-2 mp-re, az opera meg még 50 füllel is tökéletesen gyors. ráadásul mostanában már a ramot sem zabálja annyira :DDD
    szóval én sok évi FF után megtértem az operának :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák