Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    sajnálattal hallom :/
    bár mondjuk számomra használhatatlan igazából, annyira átszoktam már az online felületre. van egyébként is pár dolog benne, ami nagyon nem tetszik: gmail imap szerverrel kb az örökkévalóságig szinkronizál, és mivel nincs állapotjelző, sosem tudom, hogy éppen befejezte, vagy még mindig szüttyög a háttérben. nem kezeli igazán jól az imap mappákat, folyton betesz egy [imap/sent] meg [imap/trash] mappát a gmail-be. azt sem szeretem, hogy folyton új ablakban nyit meg leveleket, simán lehetne füleket kezelni. évekbe tellt az is, mire valahogy megoldották a gmail contacts szinkronizációt, de még így és esetenként megy rendesen (néha nem lehet szerkeszteni, vagy amit offline szerkesztek, az nem kerül fel a szerverre).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #85 üzenetére

    Mr. Stallman...? :DDD

    egyébként lényegében bármit el lehet intézni, talán csak az archiválás nehézkesebb. szépen lehet a normálisabb postafiókokból webes felületen kezelni más fiókokat is (gmail és hotmail alól biztosan), lehet más fiók nevében küldeni leveleket, lehet alias-t beállítani (hotmail), mappákba rendezni, stb.
    de ha még így is kliensre van szüksége az embernek, akkor is ott van egy rakás alternatíva, illetve a nyílt forrás miatt minden bizonnyal nem fog kihalni tlejesen a TB, ha van rá elég igény.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #92 üzenetére

    az evolution is gtk alapú, ráadásul nekem nem is volt régebben hajlandó a kwalletmanager-rel együttműködni rendesen.
    igazából nekem két aktív címem van: egy gmail és egy hotmail, a többi csak ilyen maradvány, és tök midnegy, hogy azonnal, vagy 15-20 perc késéssel kapom meg a leveleket rá, ha nagy ritkán jön egy, zóval ilyen szempontból a webes kezelés nem gond. gmail esetében van egyébként ilyen offline kiegészítő, böngészőben felteszed, és presto, helyben is tárolja a leveleidet, ha kell. szortírozni meg webes felületen is remekül lehet a kereső funkcióval, zászlókkal/mappákkal, filterekkel. akár automatiksuan is, pontosan úgy, mint egy kliensben szerintem.

    én sem örülök kifejezetten ennek a lépésnek, de magamon is tapasztaltam, hogy azért álltam át webes levelezőre, mert egyre kevesebb pluszt nyújtott a kliens, ráadásul a GUI általában elég korlátozott sok szempontból (nem szeretem, hogy külön ablakban nyitogat meg dolgokat, hogy lőrésen át nézhetem levéllistát, stb).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hackeeeee #94 üzenetére

    akkor erről lemaradtam, egy éve próbáltam utoljára talán, azóta már nem volt rá igazán szükségem :R

    attila9988: nem tudom, hogy pontosan hogy megy az offline gmail, de én úgy tudom, hogy ez valami api, amit bármelyik böngésző tudna használni. más kérdés, hogy nyilván ilyesmit először chrome alatt csinálnak meg.
    igazából most nem szeretnék azért feltenni egy klienst, meg beimportálni több száz levelet, hogy megnézzem a szűrést, leírnád, hogy mire gondolsz pontosan? egyébként nem tudom, hogy jól értem-e, de ahhoz, hogy a filterek meg a mappázás menjen, nem kell állandóan bejelentkezve lenni, az megy a szerveren automatikusan (de most nem csak gmail-ről van szó, hanem minden értelmesebb mailserver-ről).
    telefonon más, ott nekem is van gmail meg hotmail kliens, de nyilván ez azért is jó, mert annak a kezelését és kinézetét a kis képernyőre szabták.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #110 üzenetére

    Feature? Ne viccelj mar, az feature, hogy semmilyen visszajelzes nincs arrol, hogy eppen lassu a kapcsolat, es valamit meg szuttyog, vagy csak siman nincs uj level indulaskor? Legalabb egy fikaszt mutasson, vagy valami.

    Lehet, hogy gmail bug lenne, de az altalad szidott evolution nem csinal ilyet, radasul az legalabb ad valami visszajelzest a levelek ellenorzesekor...

    Ujabban mar azt hiszem valahogy betettek a kontaktok szinkronizalasat, de erdekes modon az evolution-nek ezzel sem volt gondja mar jo regota.

    Egyebkent en elhiszem, hogy olyan remek helyzetben vagy, hogy sajat mailszervered van, de az emberek nagy reszenek ez nem opcio, az a nevetseges szolgaltatas, amit meg a neteleres melle adnak, az nagyjabol a kokorszakba valo.
    De ez most nem gmail vedobeszed akart lenni eredetileg, hanem ugy altalaban webmail vs. klienses levelezes. Az a helyzet, hogy amig van egy jol megirt webmail felulet, addig az embereket nem fogja erdekelni, hogy kulon szoftvereket probaljanak telepitgetni meg beallitgatni. Tomeges szinten a klienseknek utoljara akkor volt letjogosultsaga, amiko meg ugy neztek ki a webes feluletek, mint a t-onlany...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #116 üzenetére

    lehet, hogy számodra ezek még nem elégségesek, de azért az elmúlt 5 évben fényéveket fejlődött a normálisabb szolgáltatók webmail felülete. továbbra is elhiszem, hogy neked ez még nem elég, de te továbbra sem átlag játékos vagy.

    ja, oké, ha így vesszük, akkor persze, hogy külön szoftvert kell telepíteni hozzá, ahogy mindenhez, amit nem maga a kernel lát el (Chrome OS-en nem kell :P). de egyébként érdekes megnézni, hogy az újabb iterációk az operációs rendszerek grafikus felületében hogy néznek ki: win8 - html+css+js, gnome-shell - html+css+js, ott volt a webOS, ami ezt az egészet behozta, ezeken elvileg ott vannak/lesznek native web applications címen az ilyenek támogatása.
    persze arról lehet vitatkozni, hogy ez jó vagy sem, de egy egyértelmű tendenciát mutat azért.

    apropó: honnan látod, hogy mit csinál éppen a TB? tényleg érdekel, a szüleim gépén az fut még mindig, és nem igazán tudok nekik mit mondani ilyen témában, mert számomra semmilyen látható visszajelzés nincsen...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #119 üzenetére

    A webmail indulasakor? Az hany eve volt...? En egy olyan esetre emlekszem, amikor a gmailt tortek (vagy csak tamadtak?), de az elvilag allami megbizasbol inditott tamadas volt, es ott sem a szervert tortek, hanem a userek windows-os gepet, es onnanjutottak be. Igy viszont a kliensedbe is bejuthatnak (ja, tudom, nem, mert nem hasznalsz windows-t).

    A bal also sarokban kiirja, hogy ellenorzi, aztan utana egyszer csak eltunik a felirat, es kuss van, meg akkor is, ha kozben szedi le hevesen a leveleket.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #121 üzenetére

    Milyen hibat? Az nem egy operacios rendszer(komponens) sebezhetoseg volt? Igy barmit fel lehet torni, szerintem a te rendszeredet is. Mas kerdes, hogy miert mennyit erdemes megtenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák