Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Fitzgerald #4 üzenetére

    Mert régen volt GPRS, utána meg EDGE és már a 3G-nél is necces volt, hogy leterhelik a hálózatot.

    Anno még GPRS-en is képes volt pár fanatikus ember (köztük én is ;] ) 700 megás filmeket letölteni DC-n meg torrenten.

  • Penge_4

    veterán

    válasz FLD1987 #56 üzenetére

    "Nem kapok a magyar államtól segélyt. Kártérítésből élek."

    Ilyet hogy lehet szerezni? Privátban is jöhet. ;] Sajnos már a rokkantnyugdíjakat is megszigorították, pedig engem is igazán kárpótolhatna a magyar állam. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Gábor0 #63 üzenetére

    1. A VII. VIII. XII. kerület (csak amikről én tudok, lehet, hogy több helyen is) nincs Digi, van ahol csak nagyon drága (értsd: 10 fölött csak a net mert arra mennek, hogy fizess elő telefonra meg 100+ TV csatornára) és nagyon fos (nevetséges feltöltési sebesség) Tré és hasonló van csak. És ez csak Budapest, a főváros...

    2. Rengeteg ember ingázik, illetve alig tölt időt pl. otthon, csak aludni jár haza, illetve nem torrentezik, stb. Továbbá 10K felett már úgy van vele az ember, hogy kifizet 30 gigáért + 100 giga éjszakai forgalomért + korlátlan böngészés és email opcióért ugyanennyit és hordozza és ha - ebben a tökéletes magyar albérleti viszonyok közepette - holnap közli vele Mari néni, hogy van 3 napja távozni, de jó lenne már holnap, akkor nem kell bajlódni a szolgáltatókkal, lemondással, meg a szolgáltatói postai levelekkel meg hasonlókkal, főleg hogy ilyen esetben meghúzza magát x napig itt, y napig ott, amíg talál mást.

    3. Egyetemi koleszban ha van is net simán lehet, hogy korlátoznak ezt-azt, meg túl sokan mennek rá és leterhelik és vizsgaidőszak idején idegbajt kap az ember ha 100 kbps sebességgel csordogál a több gigás állomány ami már tegnapra kellett volna.

    De még számtalan más lehetőség is van, hogy miért kell az embernek mobilnet.

    Ha nem buzulnának a roaminggal az EU-s vízfejűek, akkor én is elgondolkodnék, hogy inkább 4700-ért korlátlan flottás mobilnetet rendelek és nem kínlódom a Digivel, mert minek? spórolok vele 2000 forintot és szopok a 90 forintos Bluemobilos nettel, helyette pedig akkor mindenhol tudnék netezni, végre értelmét nyerné a laptop, a 2 SIM kártyás telefon meg az, hogy fogja magát az ember és kiköltözik akár erdőre (tavasz-nyár) és nem fizet ki havi horror összegeket fos albérletekre?

  • Penge_4

    veterán

    válasz cocka #67 üzenetére

    Nem az Északi-középhegységről beszéltem, hanem bármilyen olyan rész, ahol nem vagy útban sem a járókelőknek, sem Tarlósnak. ;] Tele van Budapest is olyan részekkel, ahol van egy csomó egybefüggő fás, bokros rész (nem, nem a Népligetre vagy a Városligetre gondolok. :DDD ) és kb. havonta jár arra valami turista, de az is a normálisabb fajtából.

    De a mondandóm lényege arra vonatkozott volna, hogy mobilnettel mobil vagy, bárhol az országban és ha a roamingos köcsögség nem lenne, akkor bárhol Európában, lakókocsiban vagy bárhol lakhatsz.

Új hozzászólás Aktív témák