Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Az a dolga hogy ha nyilatkozik, azt lehetőleg így tegye.. Semmi meglepő nincs ebben. Mellesleg ez a "nem kényszeríti az IE6 felhasználókat a váltásra" jól mutatja miért is nem jó az senkinek ha egy oprendszer elválaszthatatlan részévé válik a böngésző. Hiába lassú, elavult, kényelmetlen az IE6, és hiába van kint a windows update -en a 8 -as, akkor sem váltanak.... Egyszerűen nem értem mi oka lehet bárkinek is arra hogy azt használja. Vállalati környezetben sem hiszem hogy ne működnének a webalkalmazások a 8 -assal. Még kompatibilitási módot is tartalmaz, ami szerintem gyakorlatilag egy ie6 megjelenítő motort jelent a 8 -asba építve..:D. Nem igaz hogy nem bír kihalni az az ócska vacak.... És még sokan azt mondják hogy nem káros az árukapcsolás egy ilyen óriáscég esetében. Hát itt van tessék. Nem elég a szabványok szándékos torzítása, és a windows monopóliummal való visszaélés a böngészőpiacon, még el kell viselni egy több mint 6 éve készült böngészőt is, ami visszafogja a fejlődést, és a fejlesztők életét is pokollá teszi....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz BiP #15 üzenetére

    Arról nem is beszélve hogy nem mindenki a fő oldalról tölti le a programot..:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Egyébként nem igazán értem mit akarnak elérni ezzel a "nem hiszünk nekik" szöveggel. Engem például egyáltalán nem érdekel hogy az álltalam legjobbnak tartott opera böngészőnek hány százalék a részesedése. Magasról teszek rá hogy hányan töltötték le, és még ennél is kevésbé érdekel hogy a microsoft akármelyik embere hogyan vélekedik róla... Ami fontos nekem az az, hogy mit nyújt a software számomra, és hogy nekem az megfelel -e. Normális ember így választ.
    Persze tudom, a birkaszellem létező jelenség, ám egy ilyen kijelentéssel amit tettek szerintem egyetlen ff felhasználót sem tudnak megingatni, vagy átcsábítani a saját megoldásukra...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz sh4d0w #19 üzenetére

    Elhiheted, hogy vannak olyan webalkalmazások, amik anno a 6-osra készültek...

    Ez is csak azt bizonyítja hogy az ms szándékosan nem megfelelően implementálja a különböző szabványokat.. A webalkalmazásokat ugyanis nem böngészőkre írjuk, hanem szabványokra.... Ettől függetlenül szerintem a kompatibilitási módot alkalmazva a gagyi ie6 -os vackokat is el lehet futtatni a 8 -asban. Bizonyára van kivétel, de messze nem annyi amit a még meglévő ie6 felhasználók táborának mérete sejtet... A nagy részük nem azért nem vált mert lenne valamilyen kritikus alkalmazása......

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák