Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Eddig is lehetett tudni, hogy az NSA együttműködik különféle szoftvergyártókkal (nem csak a Microsoft érintett ebben), ez teljesen egyértelmű érdeke az USA-nak. Azon lehet filózni, hogy milyen csúnyaságokat próbálnak elrejteni mindenféle szoftverekben, vagy hogy mennyire könnyű ilyesmit elhelyezni illetve felfedezni nyílt vagy (gyakorlatilag) zárt forráskódú szoftverben, de az nem tűnik logikusnak, hogy pont egy viszonylag széles körben ismert együttműködési program keretében próbálkoznának ilyesmivel. Már csak azért sem, mert megtehetik enélkül is.

    Szóval nem gondolom, hogy most hirtelen jobban kellene félni a Microsoft, az Apple, a Red Hat és egyéb szoftvergyártók termékeitől, mint eddig. Az, hogy tanácsokat adnak arról, hogy hogyan tehetők biztonságosabbá a szoftverek, alapvetően hasznos, hiszen bizonyára nem kevés tapasztalatuk van e téren. Ez akkor lenne kockázatos, ha ezen szoftvercégek rászoknának, hogy minden biztonsággal kapcsolatos kérdésben az NSA-re hagyatkozzanak, hiszen több szem mindig többet lát, de ettől tartani szerintem egyelőre nem indokolt.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz sztikac #22 üzenetére

    "Pistike is hiába rakja fel ubuntun a linux-source-t semmire se megy vele..."

    Előfordul, hogy belefutunk munkahelyen valami komolyabb problémába, amely kapcsán a szerződéses support partnereink (nem a sarki Bt., hanem világcégek) csak vakargatják a fejüket, és a saját kezünkbe kell venni a dolgot, az óra meg közben ketyeg. Ilyen esetekben időnként jól jön, hogy a csapból is a Linux kernel forráskódja folyik. Ezek iszonyatos kódmennyiségek, hacsak nem főállású kernelfejlesztő az ember, igen nehéz bennük gyorsan navigálni. Az, hogy rendelkezésre áll egy halom keresztreferencia, számtalan könyv, és esetleg az ember a saját kis számítógépén is évek óta túrja már a Linux kernelt, óriási segítség. Nem tudom, hogyan megy ez pl. a Windows forráskódja esetében, de úgy tűnik számomra, hogy ott lényegesen nehézkesebb. Nem csak Pistike szint létezik azért.

    Mindez persze nem fordítható le egy az egyben biztonsági kérdésekre.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák