Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz Chrys_ #1 üzenetére

    Egy biztonsági szervezet inkább kontrollálni akar, mintsem behatolhatatlan rendszereket építeni.
    Nem hinném, hogy létezik olyan, hogy Windows 7 NSA Edition, márpedig gondolom, hogy a saját szervezetükön belül behatolhatatlan rendszereket akarnak.

    Ha odjutunk, hogy kezd forrósodni a helyzet akkor majd egy update-el feltesznek valamit. Így kisebb az esélye, hogy valaki rájönne a túrpisságra
    Jópár cég utasításszinten nekiesik minden update-nek, hogy kiderüljön, mi változott. Gondolod, hogy nem szúrnák ki egyből?

    nem hinném, hogy nem nyomul az NSA, mint állat, de azt nem hiszem, hogy így
    Nem vagyok benne biztos, hogy az NSA nyomul, mert ha egy ilyen ügy egyértelműen kiderülne, az lenullázná a Microsoftot (először a vásárlói fordítanának hátat, majd a részvényesei vonulnának ki). Akkor pedig egy igen meghatározó szereplőtől búcsúzna el a gazdaság mind adóbevételek mind munkahelyek terén, arról nem is beszélve, hogy ezután épeszű szoftvergyártó nem fog egy olyan országba települni, ahol államilag kényszerítik, hogy kiskaput tegyen a rendszerébe. Vagyis az egész szoftveripar meginogna. Ez pedig szerintem jóval nagyobb nemzetbiztonsági kockázat - főleg a feltörekvő Kína mellett - mint amit a kiskapuval nyernének.
    A Microsoft meg nem nagyon tudom, hogy mi a búbánatból akarna backdoort rakni a saját rendszerébe. Nem volna annyi haszna belőle, ami indokolná évi több milliárdos árbevétel kockáztatását.

Új hozzászólás Aktív témák