Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Menthirist #84 üzenetére

    és ez azonnal kölcsönössé is vált:)

    nincs ismerősöm, aki ne menekült volna el az androidtól. kivéve a csúcsmodelleket, amiket 2 évig támogatott a gyártója, ha újkorában vetted...

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Menthirist #108 üzenetére

    Ja már értem így visszaolvasva. Megbántottam az androidosokat. Bocs! Szerintem sz@r, de másnak még lehet jó.

  • Tin

    veterán

    válasz Menthirist #111 üzenetére

    nem, és hiába próbálod ezt rám húzni. senkit nem nézek hülyének, írtam 2-3 mondatot az androidról, belekapaszkodtál egy másik sráccal, és toljátok-toljátok, már olyan dolgokat a számba adva, amit nem is mondtam - ami lássuk be, nem engem minősít.
    nem fogok védekezni. örülök, hogy neked bejön az android egy google sajátmárkás flagship készüléken, de próbáld ki egy, az átlagemberek számára elérhető árú középkategóriás, akármelyik gyártó által gyártott telefonon vagy tableten.
    fél tucat android eszköz után mondhatom, hogy nem köszönöm, de azt még egyszer a kezembe ne adják. nem akarok hónapokat várni a javításokra, azt tapasztalni, hogy egy éjszaka alatt csontra merült a teló és kikapcsol, befrissítenek egy alkalmazást és utána hetekig nem használható a telefon, és bár marha jó, hogy testreszabható meg minden, de nekem egyszerűen amúgy sem lenne időm testre szabogatni mert nem érdekel. ja, és a fele androidot teló pontosan arra nem volt az igazi, amire elvileg tervezniük kellett: telefonálni.

    szóval nem barátom, te nem az androiddal vagy elégedett, hanem a nexus 5-el, amit supportálnak. én pedig úgy összességében beszéltem az androidról. egyébként, csak úgy mondom, az mekkora húzás volt, hogy a mai napig használható nexus 7-emet előveszem majd 1 év után, jön rá a frissítés (5-ös), és egy darab sz@rt csinál belőle. tervezett jövőbeli frissítés meg nincs. brávó google. de beszélgetnék a sonyról, amivel képtelenség telefonálni, vagy a másikról, amivel szintén. a samsung tabletről, amire ebben a régióban elfelejtenek 4-es androidot kidobni, a másik samsung telefonról, ami folyton szétfagy. a z-ről, ami csak néha működik, meg egy rakat olcsóbb telefonról, és az elegemről, amikor visszatértem egy feature phone-hoz, mert egyszerűen nem bírtam használni a telefont arra, amire való.

    amikor elmentem, és gombokért vettem egy alap lumiát, majd utána elkezdtem használni, már akkor láttam, hogy nem fogok újra androidos lenni. akkor sem, ha a wp-re alig van app, mert legalább használható, és ha tönkremegy, kuka, és veszek másikat.

  • Tin

    veterán

    válasz Menthirist #131 üzenetére

    bocs, nincs kedvem tovább szájkaratézni. mindenben igazad van, és mindenben én vagyok a hibás. téma lezárva.

  • Tin

    veterán

    válasz Menthirist #139 üzenetére

    azért, mert rohadtul unom. tegnap leírtam oprendszerenként 2 mondatban a véleményem, te meg tegnap este óta öklendezel itt nekem azon, hogy bebizonyítsd, hogy az android szuper. számomra egy szar, az meg, hogy neked megfelel, annak csak örülni tudok. méghozzá őszintén. de már vagy 3x leírtam a véleményem, leírtam az okokat, te meg csak lovagolsz és lovagolsz rajta. legyen igazad, legyek én a csúnya és rossz hater vagy amit akarsz, csak hagyjuk már a francba a surface book topikban azt, hogy mennyire szuper az android.

  • Gainka

    őstag

    válasz Menthirist #139 üzenetére

    Nem unjátok még? Miért akarja az elégedett az elégedetlent rábeszélni ugysem fog menni... És lehet kicsit érdekesen adja elő de hidd el sokan azért jönnek át wp-re mert megunták a droidot. Köztük én is.

  • oszi666

    őstag

    válasz Menthirist #131 üzenetére

    GT540, kész vagyok, már el is felejtettem hogy ilyenek voltak XD :D
    múltkor ismerős egy galaxy s minivel állított be a kocsmába, járt kézről kézre, és mindenki vigyorgott. Elképesztő hova jutottunk (jó értelemben!)
    egyébként szép szép ez a noti de még mindig inkább egy latitude. Notiban nem akarok kompromisszumot kötni. Meg nekem a tablet része szerintem túl nagy. Meg nem is szeretem a tableket már. Szóval ügyes, csak nem nekem.

    [ Szerkesztve ]

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • oszi666

    őstag

    válasz Menthirist #175 üzenetére

    Jó cuccok voltak nagyon :)

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • #73173120

    törölt tag

    válasz Menthirist #139 üzenetére

    Khhm, nem csináltam semmit, azon túl, hogy egy gmail volt csak a telefonra (Samsung Galaxy GT-i5800) szinkronizálva. Bejövő hívás, húznám oldalra, és nem tudom felvenni, nem reagál ... nincs probléma az érintővel, kikapcsoltam-bekapcsoltam, ment rendben. Ettől már csak az volt jobb, amikor hívtak, csörög a telefon, megjelenik, hogy ki hív, de csúszka az nincs.

    Ez után váltottam a létező legolcsóbb wp8-as lumiára (Nokia Lumia 520) :) nyilván eltelt pár év az androiddal is, de annyit kínlódni a laggolással, a fagyásokkal ... pedig, ugyanannyiba került (sőt az anno 33K volt, a lumia 25K) .

    Nekem ezzel lett életképes alternatíva a windows phone, azt hozta élményben, mint a családban lévő kétszer annyiba kerülő androidos samsung. Ezt hova tegyem? :)

  • #73173120

    törölt tag

    válasz Menthirist #217 üzenetére

    Én nem célozgatok. Tapasztalatot osztok meg, ahogy te is :)

    Korai droid? Az mit jelent? Kifejtenéd? Mert merem remélni, hogy ezzel nem arra célzol, hogy ez bármilyen szinten is elfogadható kifogás volna arra, hogy egy telefonnal nem lehet telefonálni. Nem egy tesztkészüléket vettem. Bementem a boltba, és megvásároltam, ahogy az összes másik készülékemet is. Innentől kezdve a gyártó (hw/sw) felelőssége, hogy az úgy működjön, ahogy a rendeltetése szerint kell és elvárható a termékspecifikációknak megfelelően.

    Nincs olyan, hogy korai droid. Olyan van, hogy rossz szoftver, rossz hardver, és/vagy kapcsolatban.

    Egyébként meg, tényleg nem értettem a probléma mibenlétét, mert semmi olyat nem tettem a készülékkel, ami a fentebb leírt problémát indokolta volna.

    Mellesleg pont írtam is egy szösszenetet a témában. Nyilván ez is korai droid, és alaptalan, és láma vagyok :)

    Jah igen, még annyit, hogy ilyenkor szokott jönni az a válasz, hogy hát ez user error vagy miért nem próbálom ki a droidot 100K+os készüléken, a legújabb, vagy ahhoz közeli rendszerrel, mert az az igazi droid és nem az amivel én próbálkoztam ... nos, a lumia 520 számomra közel olyan felhasználói élményt nyújtott mint a jelenlegi 920-am. Miben más? Szebb a kijelző, strapabíróbb, jobb a kamera, és van front kamera ami a skypehoz igen jól jön, valamint sebességben is azért gyorsabb. Viszont, ha nem törik be az 520 kijelzője, a mai napig azt használom (gyári érintőcsere 12K, használt lumia 920 25K).

    [ Szerkesztve ]

  • balcsida

    senior tag

    válasz Menthirist #139 üzenetére

    Csak egy picit szeretnék reagálni, személyes tapasztalatból, hogy én miért nem kedvelem az Androidot.
    Valamikor 2013-ban volt talán, hogy a Telenor Okosakadémián (ami még a VAM Design Centerbe volt) odamentem az főszerkesztő kollégával (pushalias) a Samsung standhoz, halál komolyan, 0 trollkodási szándékkal. Szerettem volna kipróbálni a tollukat, mert édesanyámnak lehet beruháztam volna valamilyen Note/Tab készülékre, úgyis szeret rajzolni, ahhoz is jó, illetve hallottam, hogy felismeri a magyar kézírást.
    Így odamentem a hoster sráchoz, hogy plz, mutimeg. Elkérte hölgy kollégájától a tollat, majd egy jegyzetlap megnyitásával rámutatott az alsó területre, ha oda írok, felismeri. Ráírtam, hogy "Szia".
    - "Mit kell nyomni, hogy átalakítsa szöveggé?"
    - "Semmit, már át kellett volna alakítania. Pillanat, megnézem a beállításokat!"
    Ezzel a lendülettel megnyitotta a Samsung billentyűzet beállításait, be akart lépni egy menüpontba, majd "A Samsung billentyűzet leállt, elnézést kérünk!" hibaüzenettel közölte a készülék, hogy ezt, ma nem. Mondtam a srácnak, van itt még egy tucat készülék, próbáljuk ki azokon. 2 másik készülék fagyott le, ugyanígy.
    A 3. (Egy nagyobb Tab volt, azt hiszem) minden gond nélkül felismerte az óvodás betűimet. Nagyon menő volt, tényleg működött. Aztán ott követtem el a hibát, hogy megkérdeztem, mire való a gomb a tollon: "Ha látsz valahol egy képet, vagy bármit, akkor ezzel ki tudod vágni és jegyzetbe be tudod illeszteni" - és már nyitotta is meg a Galériát. Nyitotta volna, ha nem kért volna elnézést, hogy ma ő sem indul el.
    Másik story: egy barátom édesapja lecserélte a Note 3-ját egy S6 Edge-re, és megkért, hogy állítsam be rajta a céges levelezést, lépjek be az MDM kliensbe, ilyenek. Persze kicsit kipróbáltam, ha már ott voltam, a tárcsázóban kopp lefagyott. Sebaj, a Note 3-at megkaptam ajándékba (baromi mákom volt, tudom). Vele sajnos nem sikerült megbarátkozni, napi 2 fagyást produkált minimum, alig győztem kommentelni róla a screenshotokat meg a videókat (csak, hogy kevésbé hihető legyen: nincsenek meg már a képek sajna).
    De nem csak a Samsungokkal szívtam: apumnak van egy LG tablete, munkára kapta. Rendszeresen elszáll a billentyűzet és más gyári háttéralkalmazás.
    (Bár lehet, bennem van hiba, mert iPad-et és iPhone-t is fagyasztottam már le. Az iPad force restartolni kellett, az iPhone pedig jó fél óra várakozás után rájött magára :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák