Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz doc #19 üzenetére

    az openoffice (ami ugye windowsra is ingyenesen elérhető) évek óta tud pdf-exportot...

    ez így igaz, amiről az Adobe IS és az OOo felelősei IS egyértelműen kijelentik, hogy nem Adobe-szabványos PDF exporter. Más a jog és a gyakorlat. Jogilag csak az Adobe Acrobattal készíthetek valóban szabványos PDF-et. Persze, felteszek egy Bullzip PDF printert, és a kutyaszraból is PDF-et csinál nekem, de ez a gyakorlat.

    Egyébként a problémát illetően szabályozási anomáliát látok. Döntsük végre el, miről szól ez a nagy össznépi játék. Ha arról, hogy a cégek meggazdagodjanak, akkor állítsunk sorba mindenkit, és szedjünk adót. Ha viszont a felhasználók érdekei is a képben vannak, akkor tán úgy kellene szabályozni a a formátumhasználatot, hogy az átjárhatóság, konvertálhatóság felé tendáljanak. Ezirányba tett egy lépést a Microsoft, erre seggberúgták. Mit ad isten, akarom mondani hogy-hogy nem elvtársak! Félreértés ne essék, nem ez a világvége, de tessék észrevenni, hogy a robosztus, all-in-one rendszerek felé megyünk. Ennek pedig ellentmond az a döntés, amely miatt az MS ki kellett, hogy vegye a PDF támogatást az ofiszból.

    Szal picit okosabban kellene, kicsit felhasználó-szemlétettel... értitek...

    Szerk: érthető az Adobe aggodalma is. Abban a pillanatban ugyanis, mikor az ofiszba integrálnak PDF exportert, gyakorlatilag SENKI nem fogja megvenni az Acrobatot. Ugyanis mért költsek 130 ezret egy Acrobatra, mikor ennyiért megkaphatom ugyanazt a szolgáltatást, plusz a világ legdurvább irodai csomagját? Megszűnnének az eladások, leszámítva azt a réteget, amely az acrobatban támogatott, de az ofiszban nem támogatott szolgáltatásokat használná (speciális titkosítás, stb, nem tudom, milyen mélységig került volna beágyazásra a PDF modul mekkora része)

  • moonman

    titán

    válasz doc #19 üzenetére

    "az openoffice [..] évek óta tud pdf-exportot"

    tudhatna az MS Office is, ha adobe nem csinálna segget a szájából.

    "ha valaki pdf-et akar készíteni, van alternatívája, vagy ha tényleg akarja, nehogy már ne tudjon letölteni egy plugint... "

    le tud, nem itt a probléma. (más kérdés, hogy mennyivel elegánsabb, ha benne van.) a lényeg ott van, hogy ha az adobe csinál egy licencet, miszerint ingyenesen felhasználható, akkor ne kezdje el kiperelni a konkurrens gyártó termékéből. tegye fizetőssé azt viszonthallás. persze dehogy, mert akkor a userek elkezdenének átszokni xps-re. (amit MS már elővigyázatosságból szintén kivett - szerintem ez is röhejes)

  • FTeR

    addikt

    válasz doc #19 üzenetére

    "FTeR állította, hogy nem létezik ingyenes pdf készítő és olvasó szoft"

    nézd meg jobban. nem állítottam ilyet. de azon már meg sem lepődöm, h nem arra reagálsz, amit írtam.
    az már csak hab a tortán,h az adott kommentbe még bele is írtam, h nyílt és ingyenes.
    a kiemelt idézet csak arra szolgált, h rövidem jelezzem mire reagálok. ha az egész bekezdést beemelem, akkor lehet világosabb let volna mit akarok...

    adobe eddig még minden komolyabb .pdf támogató appnak nekiment (a printeres trükk sem tetszett nekik). az ms csak egyszerűbbnek találta, ha bele se rakja, mert még azért is beperelték volna, ha a saját XPS-ét benne hagyja.

Új hozzászólás Aktív témák