Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    Mi ez az alcím, hogy "meghátráltak" ?
    Már a korlátozás bejelentésekor volt arról szó, hogy lesz ilyen opció. Annyi történt, hogy most aktiválták hozzá a linket.

    (#10) cskv: A sajtóközlemény/nyilvános hivatalos blogbejegyzés és a bocsánatkérés smafu? Nyilván jobb lett volna egy külön értesítés, de ettől van tele a világsajtó, no meg a Microsoft nem arról híres, hogy bocsánatot szokott kérni.

    (#17) bwooster: Nem tudom, kinek milyenek a felhasználói szokásai, de 5x1TB-ba illene beleférni.

    (#18) AzEgyetlen1: Valóban nem korrekt húzás utólag visszavágni 15GB-ra. DE: nem visszamenőleg lépték meg, hanem a go-live-ig adtak 3 hónapot, majd utána megint 3 hónap van lepucolni a felesleget. Ill. ott a szintén ingyenes opció, hogy ha mégis kell a hely, akkor marad.
    Aki pedig korábban nyitott szemmel járt, lehetett szerezni +100GB-okat, ami még 1 évig szintén él. Szóval ebből a szempontból vihar egy pohár vízben.
    Persze átlag Pista és Átlag Maris szívni fog, ha nem szól(t) nekik senki a lehetőségekről, ők tényleg azt fogják tapasztalni, amit cskv írt, hogy majd nyaggatnak valakit, hogy "nem meeegy, csinálj valamit".

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Pikkolo^^ #47 üzenetére

    Autós hasonlat: attól függ. Mert ha az a fizetésed/juttatásaid része, hogy milyen (kategóriájú) autót kapsz, az bizony jár. Ugyanúgy a munkádért járó ellentételezés. Nyilván, ha az ember alulról eljut oda, hogy kap céges kocsit, vagy mert munkaeszköz, inkább örül neki, mert kapott valamit, és nem pattog. Viszont egy szint felett, amikor már nyilvánvaló, hogy az adott pozíció része, akkor bizony lehet pampogni, hogy nem mindegy, mit.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #53 üzenetére

    De, teljesen tisztában vagyok a lényeggel.
    Csak próbálok rávilágítani a másik oldalra is. (függetlenül attól, hogy rohadtul megutáltam a céget az elmúlt 1 évben, tehát lenne okom háborogni, de próbálok objektív maradni).
    Abban mindenkinek teljesen igaza van, hogy (akár ingyen van, akár nem), aljas húzás valamit adni, aztán majd elvenni. Az MS nagyon nem jó az ilyenekben, az utóbbi időben több fronton is s*gget csinál a szájából, ezt a Onedrive dolgot is nagyon szarul kezelte. (mert ugye érezzük, hogy ha a valódi ok a korlátlan tárhely lett volna, akkor békén hagyták volna a 15Gigákat, mert nem sok köze van egymáshoz a kettőnek.)

    Csak annyit akartam kiemelni, hogy aki egy kicsit is nyitott szemmel jár, azt (jelenleg) kb. semmilyen hátrány nem éri, hiszen ott volt több +100GB-os opció, ill. most is nyitott a lehetőség, hogy ha jelzed, akkor rád nem érvényes a korlátozás. Igaz, ez aktív közreműködést igényel (tehát nem automatikus), és bár nem szeretjük az ilyen dolgokat, most mégis csak 1 kattintás az egész.
    Ill. user szinten az egésznek a lereagálására is van 5-6 hónap, hosszabb távon 1 év (read-only mód , ill. 100gb lejárata), addig változás nélkül lehet élni tovább, és sok víz fog még lefolyni a Dunán 2016. végéig.

    Tehát elvi síkon teljesen jogos a felháborodás, gyakorlati szinten viszont vihar a biliben.

    Hogy kicsit hasonló példákat hozzuk, hogy azonos oldalon is álljunk: én is utálom az olyan helyzeteket (mint pl. ez is), hogy valamit csökkentenek a szolgáltatás minőségén, és nekem kell aktívan nyilatkoznom, hogy ugyan, ne érjen már hátrányosan, arra játszva, hogy a legtöbb user inaktív, és így idővel benyelik a csökkentést.
    5x1TB: az Office előfizetéshez járó 5-ször 1TB jó eséllyel mindenhez elég. Itt én sem értem a Microsoftot, hogy minek dobálózott itt korlátlan tárhellyel, teljesen felesleges volt a részükről, ismét beleszaladtak egy pofonba. Kíváncsi lennék, hogy az 1TB-ra való visszaállás hány usert ért gyakorlati szempontból hátrányosan. Persze elvi síkon itt is jogos a felháborodás, de feleslegesnek érzem akkor háborogni, amikor így is olyan messze van a limit, hogy sokáig nem fogjuk elérni. Csak magunkat bosszantjuk vele.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz vicze #65 üzenetére

    Itt aktív user alatt azokat értem, akik képben vannak azzal, amit használnak.
    Simán van rengeteg olyan user (akiket már itt említettek is), hogy használja a Onedrive-ot (pl. a telefonján keresztül szinkronizál rá tartalmat), de fingja nincs arról, hogy mennyi helye van, mit csináljon vele, stb. Őket értem inaktív userek alatt.
    Na, ők fognak koppanni, és adott esetben _talán_ fizetni az eszmélés pillanatában, csak hogy megmaradjon a cuccuk. Ebből származhat bevétele a MS-nak.

    De összességében szerintem ez egy olyan eset, amikor hülyét csinálnak magukból teljesen feleslegesen, és marketingszempontból óriási mínuszt könyvelhetnek el.
    (hiszen ezek csak kvóták, ahogy Te is írtad, biztos sokan nem használták ki, technikai oka kevés lehetett ennek a lépésnek.).
    Gyanítom a cél az volt, hogy a fizetős megoldás felé tereljék a userek egy részét (főleg az Office365 keretein belül, az elég nagy lóvé nekik), de közben beleszaladtak ebbe a pofonba.
    Amit a MS csinál kommunikáció (és consumer döntések) terén idén, az a szánalmas kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #81 üzenetére

    Pedig ez így szokott menni. Mérnökileg és gazdaságilag is indokolatlan fizikailag fenntartani akkora tárterületet, mint amennyi az eladott kvóta.

    (#86) bwooster: Nincs ezzel semmi gond. Egyszerűen a különböző szolgáltatások és felhasználói körök esetében nem ugyanazokkal az (kvóta/fizikai tárhely) arányszámokkal dolgoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz zoo8800 #120 üzenetére

    Én anno rányomtam, hogy megtartom a 15+15gigát, meg is maradt, nálam most sincs semmi változás.
    Asszony kapott levelet, neki már úgy jelzi, hogy 5GB +10giga ajándék lejárati idővel.

    Sebaj, ott az ingyenes Office 365 1TB-tal, újabb 1 évet nyerünk vele, (+ office-unk is lesz), és majd jövő nyáron eldöntjük, hova tovább.

Új hozzászólás Aktív témák