Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    öhhö. még ha sikerül is kíváncsi leszek hogy mikor lesz elérhető a pórnép számára, és nem csak a gazdasági meg politikai elit játszadozhat majd vele a családtagjaikon. a túlnépesedéstől nem félek mert a robot ugye nem igazán tud szaporodni már a mai klasszikus értelemben... viszont ha sikerrel járnak akkor tényleg egy csomó olyan kérdést kell majd megoldani amibe talán most még bele se merünk gondolni.

    azon túl persze hogy tömeghisztéria törne ki és mindenki ezt akarná, eladná mindenét, felvenne a banktól kölcsönt, akármi csak ne haljon meg, aki meg megkapja az átültetést az parázhat hogy mikor kapcsolják ki a központból... jól hangzik ez de kétlem hogy én valaha is megélném akár csak a hírt hogy ez sikerült...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz nuke7 #49 üzenetére

    zseniális ötlet lenne egy tökéletes világban. de szerinted mi lenne itt ha holnap bejelentenék hogy 100 millió forintért átültetnek? egyáltalán ha tényleg kitalálnák mikor derülne ki? lopott idők című film kicsit másképp de ezt közelíti meg. ahol az elit örökké élhet. a jelenlegi hozzáállás és világkép mellett nehéz elképzelnem hogy tömegesen mindenki számára elérhetővé tennék, hovatovább ha igen akkor vagy véges számú tudat létezhetne a továbbiakban, vagy inkubátorokban "tenyésztenénk" az utódokat...

    egy tökéletes világot, ami békében élve pénz és halál nélkül a tudomány fejlődését és a világegyetem megismerését zászlóra túzve? elképzelem. és szép. az oda vezető utat nem látom sajnos, vagy csak a mostani világképemmel látok bele olyanokat hogy ha nem tetszel kitörlik a tudatodat, ha már tárolni tudják akkor módosítani is, stb... még vagy 50-60 év előttem van, de én nem biztos hogy szeretnék örökké élni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz nuke7 #53 üzenetére

    tehát véges számú tudattal fog az "emberiség" tovább élni? nagy kár lenne ha az univerzum meghódítása a cél. vagy másolgatjuk a tudatot több gépbe is aztán mehet józsibáttya 500 fele mert miértne és az új tapasztalatokat megosztjuk egymással?

    mindegy ezek csak találgatások, de az hogy a tudatunk tárolható, másolható (ugye az utazás a filmben gyak ezt jelentené hogy a világ másik felén egy másik robotba illesztik a tudatunkat és go), onnantól bárki bármikor belenyúlhat, módosíthat, törölhet, szabályozhat.

    ha ennek csak a kockázata is megvan akkor az nekem már elég hogy ne akarjak örökké élni.de mondom lehet hogy csak én nem értem még meg egy nagy, boldog, családias borgkockában való létezésre. :N

  • #56573440

    törölt tag

    válasz RaZroX #55 üzenetére

    "Az agyról meg annyit, hogy elég sokat tudnak róla, max te nem olvasol rendesen utána."

    azon túl hogy viszonylag pontosan tudjuk hogy mi merre van benne, mit hol tárolunk, mi miért felelős, hogyan közvetíti az ingereket, milyen hormonok vannak, azon túl olyan nagyon sokat nem tudunk. én elég sokat foglalkozok pl mrikkel, eddig akikkel beszéltem orvosok konferenciákon pl mind azt mondták hogy ez még csak a felszín karcolgatása... lehet hogy volt áttörés de még nagyon messze van hogy feldolgozzuk és megértsük hogyan működik és hogyan lehet másolni...

    a telefonhoz meg a tv-hez meg azért nem kéne hasonlítani, mert a kettő között nagyságrendekkel kéne ugrálni. a pattintott kőszerszámhoz képest egy telefon durva dolog ez tény. de az emberi agy ettől a nagyságrendtől is messzebb van.

    vagy van olyan kutatás ami a személyiség, énkép kialakulása, stb biokémiai leírását taglalja és hiteles? mert arra kíváncsi lennék. amennyire tudom a közelében sem járnak.

    nuke: miért ne? akkor nem jött át ahogy látom

    "- pont ezért fontos az elvi háttér és gyakorlati megvalósítás.
    DE ha belegondolsz, ma is az irányít téged, ahogy akar, akinél a pénz, élelem, munka, stb. van tv reklámok, hirdetések... a tudatalattid fele se a sajátod már "

    nincs tv-m reklámokat meg csak ph-n látok kb, az utcás óriásplakátok meg nem tudják manipulálni korlátlanul a tudatomat, ha így lenne már plazmatévé előtt nyomkodnám a macbook airemet. teljesen másról beszélünk. ma még senki nem mondja meg nekem hogy mit csináljak, ha nem tetszik a főnököm kilépek, stb. ma is irányítanak ezek az emberek de tudom hogy ami én vagyok azt nem vehetik el. elvehetik a lakásom, elvehetik a pénzem, elvehetik a netem.

    de mindegy hagyjuk. a tudatunkat másolnák és amit ma látsz az folytatódna csak az idők végezetéig. bár akkor lehet hogy nem is tudnád hogy ez neked rossz.

    sudo behappy

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz nuke7 #63 üzenetére

    nem csak a manipulációtól félek mátrixot láttad? akkor értened kéne hogy miről beszélek. egy mechanikus testbe bezárnak, egy módosítható tudatot. honnan tudod hogy ez te vagy tényleg? honnan tudod hogy amit érzel, amit látsz, amit tapintasz, amit szagolsz, amit gondolsz az valódi? honnan tudod hogy te valódi vagy e? megéri? nekem nem.

    de tényleg sokan vagyunk, sokféle nézőponttal, pont ezért van a fórum ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz musculus #70 üzenetére

    "A többi ország demográfiai helyzetét nem ismerem, de persze az természetes, hogy pont a túlnépesedett afrikai nyomorgó szegények ebből semmit sem fognak látni."

    és szerinted majd végignézik a nyomorgó éhenhaló túlnépesedő országok hogy egy maroknyi ember kezében ekkora "hatalom" van? te végignéznéd?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Psych0 #72 üzenetére

    jaja. a kérdés a meddig. ami egyébként is kérdés egy ideje, lásd kína, ott is diktatúra meg hadsereg kell hogy a földműves a helyén maradjon és robotoljon.

    egyébként pont annyira könnyű elképzelni egy idillikus világot ilyen alapokon mint egy végletekig kizsákmányolt és irányítottat. ha a "buliból" kimarad a harmadik világ akkor az megint nem lehet szerintem idillikus

    woonder csaba: látod erről beszélek. idillikus tudományra, fejlődésre, békére és tudásra épülő társadalmat vízionálunk és nem kell 100 hsz ahhoz hogy kiderüljön milliárdnyi embert kizárnánk belőle mert csak alapon. ha ti húzhatnátok a vonalat az már tiszta hol húznátok meg. az lesz az érdekes amikor valaki majd meghúzza...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák