Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz moonguru #219 üzenetére

    A teleport szopóág, megmondták a Big Bang Theory-ban is: lemásol téged, létrehozva valahol egy "klónt" (persze elektronra pontosan), majd az eredetit "lebontja". Soha nem értettem Startrekben sem, h miért halnak meg? Mikor lesugározzák a bolygóra, akkor kell egy backup. Aki lent beszívja, azt csak újra kell küldeni, kész.

    Amúgy talán discovery-n volt egy sorozat, ami arról szólt, hogyan lehetne az emberi fajnak terjeszkedni, és ott is az volt, h teleportokat -mondjuk ki: "fénymásolókat"- kell telepíteni kolonizálhatónak tartott bolygókra, és kopi/pésztelni tudósokat, mérnököket, stb. később komplett családokat akár, így benépesítve távoli bolygókat, mert a hosszabb űrutazás a közeli jövőben nem opció - még gép testben sem az valószínűleg. Pszihológusok majd megmondják, de tutira nem egyszerű évekig egy irányba száguldani összezárva pár "emberrel"... elég csak egy big brother-t megnézni, ott heteket nem bírnak ki együtt luxusban, akkor mi lenne egy fémkoporsóban?

    Szal ez még nagyon sci-fi, de szurkolok nekik. Meg kell próbálni sok mindent, mert nem lehet tudni mi lesz a legoptimálisabb, jobb felkészülni mindenre: gép testben legalább a környezeti hatásoktól mentesülnek kicsit, ha itt beütne a 'ménkű'. :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Alchemist

    addikt

    válasz moonguru #501 üzenetére

    Két lehetőség van: az egyik a személyes tapasztalat, átgondolva, kiértékelve.
    A másik pedig a jól előkészített és ellenőrzött kísérlet, vagy inkább szisztematikus megfigyelés.

    Az alkalmi demonstrációknak nem sok értelmét látom, mert akit a "Mátrix kondicionál" :) az úgyis trükköket, alternatív magyarázatokat fog keresni... és a maga szempontjából jogosan.
    Ha például valaki egy tehenet a hóna alá kapva repkedne a levegőben, kaphatna érte elismerést, hogy "remek hipnotizőr vagy!" vagy "jobb az anyagod, mint az LSD!" :D

    A "közös álom" tapasztalatomról már írtam... vannak másfélék is.
    :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák