Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Cifu #29 üzenetére

    Ez így villágos, engem csak az aggaszt, hogy emiatt a fejlődés is megáll. Az rendben van, hogy az űrsikló elhasalt a költségeken, de voltaképp ez volt az első átfogó "recycle tech" az űrhajózásban. Éppen a fejlesztés hozná meg a költségek csökkentését. Most viszont azzal, hogy visszatértek egy 60-as évekbeli technológiához, már igény sem merül fel újabb, fejlettebb, akár merőben új hajózási technológiák fejlesztésére. Ez nekem kb. olyan, mintha anno leállították volna a repülőgépek fejlesztését, mondván a léghajó üzemeltetése sokkal olcsóbb...Nyilván értem, hogy a pénzhiányról nem a NASA tehet, nem is őket bántom, csak tényként tekintek arra, hogy most jó ideig esély sem lesz az űrhajózás forradalmára...

    Pedig nagy szükség lenne rá, már csak amiatt is, mert jelenleg sem tudunk visszahozni eszközöket az űrből, kb. 8000 műhold kering a Föld körül, melyből kb. 7000 már űrhulladék és szép lassan a fejünkre esik. Szojuzokkal vagy azzal egyenértékű ős technológiával ezt a problémát soha nem fogják orvosolni...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák