Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Kétlem, hogy akik ezt a dícséretet írták, akár egyszer is megpróbálták a gyakorlatban használni a rendszert. A Német TollCollect -nél elmebetegebb rendszert nehéz lehetett összehozni, de sikerült. Még az is képes a kályhától kiindulni. Ezzel szemben a mienknek külön meg kell adni, hogy hol vagyok. Ki tudja egy autópálya benzinkút címét? A rutinos kúttulajok egy papírcetlire ráírva, felragasztják az automatára a címet. Apropó, automata. A németeknél egységes. Mindenütt ugyanaz a gép. Nálunk én már használtam asztali gépet, laptotpot (persze külön nyomtatóval, ami vagy működött, vagy nem), de a legszebb az volt, amikor egy Androidos Tabletet nyomtak a kezembe, hogy azon próbálkozzak. Mondanom sem kell, hogy a menük fele meg sem jelent azon a felbontáson. Katasztrófa.
    A német is kilátástalan a célcímeknél. A határoknál pl. nem a közismert nevek és nem is a minden térképen szereplő lehajtó száma van a gépben, hanem a nevük. Tudta vki, hogy amit mindenki a Passau -i határként ismer, az a gép szerint Suben? Vagy a Hollandiába vezető aacheni határ a gép szerint Vetschau? Hát én sem tudtam eleinte. De ilyenkor a Német automata legalább képes pontot értelmezni, térképre bökve. Na, ez nálunk nem megy. Ha nem tetszik az, amit ad (többnyire teljesen más, mint amit az ember szeretne), akkor jöhet a visszalépkedés, és vmi köztes település kútfőből kitalálása. Még Magyarként sem egyszerű. Őszintén sajnálom a külföldi kollégákat, akiknek a térképre bökés helyett, a manuális bevitelnél még a számukra teljesen ismeretlen karakterekkel is meg kell küzdeniük. Persze akik a címet nyomtatták nekik, azoknak sem voltak ilyen karaktereik, tehát már a segítségük is hibás. Azt se gondoljuk, hogy nem érkezik büntetés, ha egy baleset miatt leterelnek a pályáról és a másik úton épp ott a mérőautó. Persze, ki lehet mászni a 160 ropis bünti alól, csak tortúra. Ja, és ilyenkor van ám egy illeték is, amit be kell pengetni a reklamáció mellé. Gondolom, sejthető, hogy ez az illeték mindenképpen bukó. Szóval, dióhéjban ez a Magyar valóság. De hogyan is néz ez ki körülöttünk? Néhány példa. Ausztriában egy kis kütyü van (GoBox), tépőzáras matricával a szélvédőre nyomva. Kútra beviszem, leolvassák, töltök rá lóvét és megyek. Kapuknál csippan. Ha kettőt csippan, akkor fogytán a kredit. Ha négyet, akkor elfogyott. De még ekkor is van öt órám, hogy feltöltsem. Ugyanez a rendszer a Cseheknél. A Szlovákoknál 50Euró kaukcióért adnak egy hasonló kütyüt. Azt is fel kell tölteni, de nincsenek kapuk, hanem a kütyüben van GPS és az alapján vonja a díjat. A Benelux államokban 8Eur/nap. Minden kúton van egy stóc cetli. Letépek egyet, kitöltöm a rendszámot, nemzetiséget, kezdő és végdátumot. Kutas kezébe nyomom és ennyi. Na, akkor melyik rendszernél jobb a mienk?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák