Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FishAir

    senior tag

    Én már eleve kerülöm az olyan helyeket, ahol nem lehet kártyával fizetni. Nem hiszem, hogy földhöz vág egy céget egy ilyen költség, viszont vevőt meg veszíthet vele és az hosszú távon károsabb lehet. Én élelmiszer kereskedelemben dolgozok és hát nálunk is van bőven olyan, hogy egy doboz gyufát is kifizetnek kártyával, ami elhihetitek, hogy nem igazán éri meg nekünk. Ha meg nincs terminál, akkor soha többet nem fog bejönni semmiért. Régen az volt a divat, hogy kiírták a kedves kereskedő kollégák, hogy 3000Ft alatt nem lehet kártyával fizetni. Csakhogy 2x körbejárt a fogyasztóvédelem és elkente egy-két ilyen embernek a száját. Volt aki tudomásul vette, volt aki visszaadta a terminált. Ennek az új formája, most a nem tudok kedvezményt adni és a drágábban adom a kártyás vásárlóknak szituációk. Én két nagyon kedvelt műszaki boltomat hagytam ott emiatt, hogy nem lehet kártyával fizetni. És pl a tízóraimat is már más helyen veszem. :) Kp-t csak akkor szoktam felvenni, ha mondjuk jön valami szaki és máshogy nem tudom kifizetni, tehát kb egy évben 2x. A kp és a csekk a nyugdíjasoknak való szerintem. Tizedikén meg elsején mindig röhögök mikor meglátom a hosszú sorokat az automatáknál. Ja és az aprópénz meg a legundorítóbb dolog a földön.

    iDontcare

Új hozzászólás Aktív témák