Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    "A bizalmatlanság.. a régi szokások az okai annak.."
    "..kártyáik népszerűségét a megszokáson túl a tranzakciós illeték is visszavetette.. a készpénzfelvétel utáni díjkötelezettség emelkedése.."

    Személyes tapasztalatból mondhatom, hogy a cikkben leírtakat a mindennapi gyakorlatban erősen megérzi az ember zsebe. Túl vagyunk egy ingatlan vásárláson, lezártam 2 honi és egy külföldi folyószámlát + kártyákat a tranzakciók végeztével.

    A feleségem egy szál folyószámlája van megbízásokkal terhelve és bármennyire pártolom a technológiát, kutatnom kell a megoldást. Ugyanakkor, ha az ember a bankhoz szeretne fordulni, félelmetes mértékben túlbiztosítja magát a lakáskasszás-állami támogatásos csapat is.. irreális elvárásokat támaszt. Pl: megbízásnál a maximum limitet ne kapcsoljuk be ;]

    Arról nem is beszélve, hogy az Édesanyám számla kivonatain több szem bevonásával is alig tudtunk kiigazodni.. ez sajnos nem az Ő hibája! Bizonyos szolgáltatók és időnként a magára hagyott, alapcsomagos BANK olyan levonásokkal él, ami után már futhatunk.. ráadásul vidéken sorozatos a beragadt kártya, kiürült automata és még pár "apróság" ami nem user error. A felsoroltak miatt teljesen megdőlt a bizalom otthon és ahogy látom az idősebb generáció részéről is a "kártyázásban"..

    Száz szónak is egy a vége: jobb, ha az ember kézben tartja a dolgait.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz Hintalow #196 üzenetére

    A mi kislányunk még csak 8 hónapos (fogalmam sincs az ovis kiadásokról) de félő, hogy egyre inkább rá leszünk szorítva az "utolsó kártyánk" használatára. Nem azt mondom, hogy ellenzem, csupán rá akartam világítani az árnyékosabb oldalakra, melyet igyekeznek kicsinylően kezelni.

    Az utóbbi időben gyakran voltak banki ügyeim és a tisztánlátás miatt inkább személyesen bementem és untalan kérdeztem, melynek az lett az eredménye, hogy a saját folyószámlánkat (tulajdonságait) megismertem. Tiltottam is párat, mint említettem.

    Ezt nem igazán értem:
    1. "A számla ingyenen, kártyás vásárlásokért nem fizetek."
    2. "Nem utolsósorban spórolásra is sokkal jobb"

    1. Ilyen kis tételekben van csak forgalmad és figyelmed a pénzügyeket illetően? Éves szinten sajnos lehúzás egy folyószámla, de az biztos, hogy nincs ingyen, ha használod is..

    2. Viccnek tartom, ahogy páran előadják a megszállott vásárlót.. de ez a spórolós sztori.. CSÚCS!
    Gyerekes viselkedésre vall, ha "szépen lassan elfolyik minden felesleges dologra, mert ott van"
    Ilyen erővel telefon betyárkodhatok a kártyával is, hiszen "én csak az oké-t nyomtam meg a paypalon"..

    Szintén rendelek külföldről és a közel sem visszamaradott, de ez ügyben teljesen érdektelen bátyám is szokott kérni apróságokat pl az ebay-ről.. aztán úgy van vele, hogy ő nem kezd el kínlódni, (ha gond van, vagy nem érkezik), hiszen az anyagiakat közel 30 éve a zsebében és a helyén tudja kezelni, bizalmat/figyelmet nem szentel erre.

    Kereskedelemben és vendéglátásban dolgozom plusz beütött a utóbbi időben pár nagyobb kiadás-bevét, szóval szeretek tisztában lenni az anyagiakkal több hónap távlatából is.
    [Kerestem egy utalást és csak pár hónapot tudtam visszacsekkolni.. a bankban, mint kiderült ezért is külön kell fizetni :DDD yeess ]

    Hja igen, volt már szerencsém szolgáltatónak papír alapú bizonylatot küldeni kérdéses esetben és újra kérték, hogy mutassam be eredetiben is :D Direkt nem szeretném leírni ki ez a szolgáltató, de ha valami elmaradás, vagy hiba történik a rendszerben, ami előfordul sajnos.. akkor bizony kaparhat az ember a digitális ügyletekben mire meglátja, hogy mit keres és sajnos ez is pénzbe kerül.. Ugyanakkor bosszantóbb mint megfelelő időben elsétálni a postára (pl amikor tök üres)!

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz DonElvis #206 üzenetére

    Akkor bővítem a listád a saját gondolataimmal!

    Persze, nagyon szívesen áttérek kártyás vásárlásra, ha:
    - Bankszámla vezetés ingyen van
    - Bankkártya ingyen van
    - SMS értesítő ingyen van
    - Tranzakció ingyen van
    - Nehezítsék meg a tolvajok dolgát (arcfelismerés, vagy bármi, nekem mindegy)
    - Árfolyam különbözet emberi keretek között lesz (jobb mint a sarki change-ben)
    - A folyószámlám előzményeit évekig ingyen elérem (mint különböző szerveink)

    A terminálok legyenek korszerűek:
    - Felejtsük már el a bankkártya beszorulást,
    - Váratlan kifogyást (ez nem csoki automata)
    - Idősek, gyengén látókra gondolok
    - Bárki könnyedén kezelhesse (tisztességes menü, gombok)
    - Boltoknak ingyen van a terminál (a legkisebb boltnak is)

    "Ez teher, és nem szolgáltatás, nem banki termék"

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz buherton #299 üzenetére

    Leírtam a véleményem és tapasztalatom ez ügyben. Bőven utána jártam a napokban és ahogy említettem is, nem arról van szó, hogy nem használok kártyát, csupán vissza fogom, mert okosabb megoldások is vannak. Ez minden, de nyugodtan olvass vissza!

    "Pont ezért a kiszámíthatóságért, használják a bankok."

    Én is a kiszámíthatóságot szeretem és tapasztalatból beszélek.. aki átlépi a határt és hasonló (gondolok az anyagi lépcsőkre legfőképp), vagy kedvezőbb banki megoldást lát-tapasztal a mindennapokban, haza érkezve és családdal a háta mögött hasonló véleményen lesz mint én. :U

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz stratova #384 üzenetére

    +1

    ennyi

    (#385) emvy
    "a magyar adoterheles nem ter el lenyegesen az europai atlagtol" lol, hol élsz?! Pár éve jöttem haza Németországból és voltam párszor komolyabb megbízásokon a környező határokon túl.. össze sem lehet hasonlítani.. (de leginkább amit cserébe kapsz, ha már fizetsz, pl kint vannak korrekt utak. És tudod épül az infrastruktúra! ). Inkább nem is kezdek bele a lényeges különbségek sorozatába.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Érdekes tapasztalatokat olvasok. Főként az 5mp-es kártyás beírásokat szeretem. Csak így tovább gyerekek, ez a szép új világ Nektek készül. Nem nekem/ nekünk (következményeket is meg kell érezni, aztán beszélgetni róla).

    Külföldi melóval kapcsolatban csak fél Németországot jártam be, de marhára nem érdekel, hogy ki mióta van kint-akárhol, hiszen a bőrömön tapasztaltam. Pár hónap leforgása alatt több tucat munkaadót megismerve:

    - egy utolsó vendégmelós, auslanderként megkeres 15-20 júrót /óra (fejvadász cég; villanyszerelés)
    - a kint élők szerint ez rémesen alacsony órabér -> irány jobban fizető melóhely
    - szerintem elmegy, mivel a TB + adó már levonva és nincs más dolga a mukinak, csak gürcöl (mint itthon)
    - számoljunk csak 15-öt, mert bizony szállás, üzemanyag, reisengeld stb ott is befigyel
    - 200 óra x 15 + némi hétvégi, ünnepi juttatás, nyilván dolgozni ment az ember, simán megvan a 7-8-900K
    - itthon átlag villanyszerelő hány K-t keres? Éjjel-nappal Budapest bárhol melózva?
    - na kérem, adóterhek? Ingatlanadó? Magas áfa? HOL-HOL? Nem tűnik fel olyan húsba maróan!
    - a felsőbb rétegekben, tudomásom szerint jobban szívatják a népet. Komolyabban is kell venni!
    - Ők már nem a mindennapi megélhetésért küzdenek és ott lehet miből elvenni
    - itthon viszont az ember megérzi, ha nincs kicsit betankolva, hiszen kiszolgáltatottá válik hónapok alatt.

    Ez személyes tapasztalat. Elhiszem, hogy kint is sokan megszívják, vagy nem sikerül már induláskor rendesen helyezkedni.. de ésszel el lehet érni célokat, míg itthon gyakori, hogy a stagnálás nehéz. Ezt köszönhetjük első sorban a következmények nélkül operáló:
    - idióta felsőbb döntéseknek
    - bankoknak és
    - a túlzott adóterheknek (már a minimálbér esetében is).

    Nem mindegy, hogy miből vesszük el azt a bizonyos 40-50%-ot Emberek!

    De leginkább az nem mindegy, hogy hová kerül az energiájából kinyert pénz:
    - közre
    - eü fejlesztés
    - infrastruktúra
    - visszaforgatják a helyi gazdaságba, iparba
    - vagy zsebbe

    És ugye itt is el lehet kezdeni az arányok és százalékok méregetését.. Csupán az nem mindegy, hogy ténylegesen mennyi júró forog "kockán"!

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz osztraksajt #426 üzenetére

    Ez a satadion kérdés szorosan összefüggni látszik az adóval, kp-val és úgy általában a legtöbb témába kerülő gondolattal. ;]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz obligat #443 üzenetére

    +1
    "a bokorban lézer mögött kuporgó hazaárulók felől például bárkihez betörhetnek, hisz a fő profiluk nem a bűnüldözés, vagy -megelőzés, hanem az extrapénzek nyúzása a honfitársaikról"

    Es az utulso bekezdes sirva-nevetos.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Ingatlan arak es szolgaltatasok valoban dragabbak, azonban eppen emiatt pl egy villanyszerelo, vagy epitoipari melos is el tud helyezkedni 15-20 juro/ oraber kozeleben.

    Jo meglatas, hogy ez nem szazszorossa az ithoni keresetnek, de egyertelmuen megfogalmazta a baratnos sztorit a srac es szamomra ertheto volt, hogy mit akar ezzel.

    Nem lakast vasarolni az elso evben, meg csak nem is vagyonosodni, csupan igyekszik jozan esszel a legjobb megoldast keresni.

    Korabban leirtam a sajat tapasztalataimat, ez Frankfurt volt. De Ravensburg, Passau es a tengerpart is jovedelmezobbnek bizonyult. Es erezheto, hogy senki sem kuzd olyan megszallottan a megelhetesert, mint keleten..

    (#447) hcl
    Kp soha nem volt nyug. Se reszeg, se hulye nem vagyok. Mindig ott talalom meg, ahol hagytam: penztarca
    Ilyen erovel barmit el lehet hagyni, sulya es merete alapjan a kartya es a mobilok is nehezen tarolhatoak.. Ellophatoak. Bar ez lenne a gondom..

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hcl #453 üzenetére

    Igen-igen, ha már jön a baj, akkor mindig csőstől jön..
    Vissza térve, örülnék neki, ha a tárolással és a pakolgatással kellene naponta küzdenem.

    Volt egy ilyen film, ahol cipős dobozokba tették a rengeteg pénzt és egy szoba megtelt dobozokkal. Aztán elvitték bankba, majd amikor szükség lett volna rá, államosítva lett a pénz..

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Milyen igaz:

    "nagyon kevés embernek kell nagyon sokat így-úgy eltartani, és a nagyon sok tetején nagyon nagy étvágyú, pofátlan piócák ülnek, akik munka nélkül, ám hatosággal, törvényekkel megtámogatva élősködnek"

    +1
    Nagyon!

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák