Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Bici #5 üzenetére

    Egyetértek. Műhiszti.

    Plusz:
    "Még rosszabb a helyzet az érintés nélküli fizetésre alkalmas eszközök terén, ezzel a lehetőséggel a technikai újdonságokra az átlagosnál amúgy nyitottabb internetezőknek is csupán 18 %-a élt már legalább egyszer. A terjedésük útjában nemcsak a megszokás, hanem "

    - hanem az, hogy ha elveszik vagy ellopják, akkor a készpénzzel ellentétben nem csak a tárcában lévő, hanem a teljes bankszámlát le lehet apasztani 5k-nként, amíg le nincs tiltva. Ki az a hülye, aki ennek tudatában használná?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Bici #5 üzenetére

    Sokkal egyetértek. Én élvezném az NFC adta lehetőségeket, de mégis hol használjam ?
    Ugyan így vagyok a paypallal is, stb... Használnám, de mégis hol ? :W

    PS4

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Bici #5 üzenetére

    "Egyáltalán miért baj, hogy készpénzzel fizet a lakosság?"
    ennyi. nincs is nagyon mit hozzátenni...

    ****

    ezt a kártyarendszerek és a bankok próbálják belénksulykolni, hogy mennyire szüksgünk van rá.
    mennyire kényelmes, biztonságos.
    pedig nem.

    ha az embernél van 20-50-100k, és ellopja zsebes, betörő, mert figyelmetlen, óvatlan, vagy egyenesen hülye voltam, akkor igy jártam.
    de ha a kártyaadataimat szerzi meg valaki, (mert ugyancsak figyelmetlen, óvatlan, vagy egyenesen hülye voltam), sokal rosszabbul járhatok.

    amíg egy zsebes kipakol, ahhoz fizikálisan ott kell legyen.
    de nekem ne lopja le senki a pénzemet a világ másik ponjáról, egy laptoppal, pizzaevés közben.

    csak 2 példa:
    dél-kóreában 100.000.000 kártyaadat ellopása.
    és csak egy múltkori, itteni hír...

    nagy összegre peidg ott a bankból indított átutalás.
    (nem netes, nem telefonos...) :N

    *****

    és ha mégis eltűnt a számlámról a pénz, akor megkérem, hogy ugyanmár mutassák meg a biztonsági felvételt, amikor bent vagyok a bankban, és beadom a megbízást.

    viszont minden más esetben, amikor emberi érintkezés, (tettenérhetőség), és/vagy kp forgalom nélkül, adatok formájában utazik a zsé, akkor a pénzétől megszabadított júzer igencsak vakaródzhat, ho gybizonyatsa, nem ő járt egy csaló által átírányított oldalon.

    *****

    csak hát a kártyarendszerek üzemeltetői érdekeltek a kártyapénz miatt, a bankok a humán erőforrás leípítés miatt az elektronikus fizetés terjedésében.
    és aki ebből él, pesze, hogy ezt harsokja, hogy ez nekünk mennyire kell, és mennyire biztonságos, kényelmes és jó.
    pedig nem feltétlenül... :N
    (azokról a gondolkodásra képtelen néptömegekről meg nem is beszélek, akiknek minden feltétlenül jó, ami műszaki haladás...)

    ******
    ******

    az egész pontosan parallel az ingatlanhirdetés átszerveződésével, és az ingatlanközvetítés megjelenésével.

    30-40 évvel ezelőtt az emberek pont ugyanolyan gyorsan tudtak eladni lakást.
    a vevő sem talál hamarabb, hiába látja a képeket, úgyanúgy megnéz vagy 50 kéglit...

    az ingatlan szakma kikerülhetetlen tényezőként beékelődött a vevő és eladó közé.
    azaz inkább ezt próbálja elhitetni a piaccal. (pont, mint a bankok a kártyáikkal.)

    ****

    na, nem folytatom.
    végtelenül megértem, aki idegenkedik, eyenesen rühelli a kártyás fizetést.
    nekem már akkor volt eurocheck kártyám, amikor még keveseknek volt.
    csak bajom volt belőle, nem részletezném.
    és még hülye sem voltam nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák