Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz hohoo #4 üzenetére

    "De bezzeg a kórházakra nincs pénz, de a sok kis hülyegyereknek hogy legyen min legálisan kodozni az aztán feltétlenül szükséges..."

    Én már ebben rutinos vagyok. Amikor éppen nem vagyok kórházban, lemegyek a gyógyászati segédeszközök boltjába, és veszek vagy 2000 Ft-ért branült (kanül, intravénás katéter)...

    ...és ha kórházba kell menni, zsebre teszek vagy ötöt, mert a kórházban sosincs. Ha kerítenek egyet, azt garantáltan hagyják belegyógyulni a karodba, míg szét nem pukkan a vénád, mert a víz már nem folyik át rajta, de nem veszik ki, mert "nincs másik". Ezért szoktam magammal vinni, és kétnaponta cseréltetem. Ahogy a gyógyszert is vinned kell magaddal, mert garantáltan nem tudják beszerezni a belgyógyászaton a pszichiátriai szereidet, és kispárnát is szoktam vinni, mert egyre többször párna sincs az ágyon. Van amikor takaró sincs, csak egy huzat. Kacsa sincs már, ahogy a tartós ágyban fekvő betegnek is a hozzátartozójának kell pelenkáról gondoskodni, különben 3 napig ott marad összeszarva (míg 5 másik ember szagolja), mert nincs mibe tisztába tenni.

    A múltkor, amikor bent voltam és meghalt egy beteg, a hullások nem akarták elvinni, mert az egész kórházi osztályon nem volt egy nyomorult lábcédula, amit kitöltve, lepecsételve és az orvos által aláírva a halott lábára kell kötni.

    Mafaszt akarunk: ingyenszoftvert? Ott a warez. Más is kockáztat, a diák is kockáztathat. Közben meg az egyetem épülete a fejére esik, mert nincs pénz tatarozásra. Azt az ingyenszoftvert az adófizetők pénzéből finanszírozzák. Olyan nincs, hogy ingyen kap bárki is bármit. Legfeljebb nem ő fizet érte, vagy csak közvetve fizet, mert beépül a kenyér árába meg a villanyszámlába, amit az együgyű eszével nem tud megérteni, és örül, hogy ingyen van. Az iskolai ebéd a gyereknek sokkal olcsóbb is lehetne, ha nem lenne annyi "szociálisan rászoruló" "kátrányos", akik mindent ingyen kapnak, ebédet, könyveket, mégis kerülik az iskolát nagy ívben.

    Aldous Huxley meg forog a sírjában. :C

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák