Új hozzászólás Aktív témák

  • Alukard

    senior tag

    Több linux/unix szerver fut mind windows, több a windows a desktop userek között, megint több a linux/unix a mobil piacon... szerintem annyira nem rossz a helyzet....

    A szerver piac nem akkora mint egy általános desktop/mobil piac, de jelentős.
    A desktop felhasználásra szánt linuxoknak/unixoknak meg akárki akármit mond a felhasználói élményen javítania kell. Ezt az Apple jól csinálja, igaz konzolra (zárt nem, fragmentált HW környezet) fejleszt, így tud rendesen optimalizálni, a windows megcsinálta azt, hogy majdnem minden vason majdnem ugyan olyan sz*rul fut... A linux/unix rendszerek mint pl. az ubi, openSUSE, stb, felhasználói élmény és gyártói támogatottságából még nem érettek meg az általános elterjedésre (most gondolok, a korábban említett flash hibákra, driver hiányokra, stb). Szeretem a linuxot/unixot és a filozófiát is ami mögötte van, de ha mondjuk megdöglik a flash tartalom a user nem azt mondja, hogy sz*r a flash, hanem f*s linux, ugyan ez driver hiány esetén, így nehéz bármit is tenni.
    A másik, hogy hogy az átlag user aki windowson nőtt föl és a linux szót csak a rendszergazda szájából hallotta az tűzzel/vassal tiltakozik ellene függetlenül, hogy az iphoneját/ipadjét/androidos készülékét nyomogatja épp...

    @sheratan: egyetértek... csak amikor én minden html fájlban beállítok utf-8at, (fájlis utf-8 w/o BOM) és a szeró azt mondja, hogy iso-8859-2 akkor én is a hajam tépem és inkább megcsinálom iso-ba...

    https://blackfyre.ninja

Új hozzászólás Aktív témák