Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz jacint78 #35 üzenetére

    "még ahhoz is hülyék, hogy szó szerint összerakjanak egy gépet és ez tényleg szokott így lenni, pláne a mai friss végzősöknél"

    És az ilyenek hol végeztek? Már nem azért, hogy önmagamat fényezzem, de kb. 10-12 évesen (és akkor még nem igazán tanultam sehol) ha nem is 0-ról összerakni, de HDD-t, ODD-t, VGA-t, RAM-ot simán tudtam cserélni a gépben. Ma már 0-ról összerakni is egyszerűnek tűnik. De ez olyan, hogy kinyitottam a gépházat, ránéztem, szétszedtem, összeraktam és átláttam a működését, how-to sem kellett.

    Egy született programozó a kóddal van így. Ránéz a szintaxisra és érti, átlátja.

    A fizetéseket azért ecseteltem, mert ahogy pl. az agysebész is valószínűleg meg tudja állapítani, hogy neked influenzád van és talán még nagyobb sikerrel el is végez kisebb rutinműtétet, mint pl. egy nővér attól még az infuenzát általában a házirovos/fül-orr-gégész állapítja meg, a kisebb rutinműtéteket pedig általános sebészek végzik.

    Tehát egy magasan specializált szakterület (programozó) ugyanúgy nem hasonlítható a számítógép szerelőhöz/technikushoz, mint az eladói tevékenység. Ahogy az autószalonban vigyorgó öltönyöstől sem várod, hogy attól, hogy több ezer autót eladott már akár csak olajcserét vagy kerékcserét is tudjon végezni rajtuk. Feltételezni lehet, de nem evidens a dolog, mert munkája folyamán maximum elméleti rizsát nyom, de még csak látni sem látja a saját szemével, hogy hogyan végzik. Egy koszos, olajos autószerelő műhelyben a titkárnő hamarabb meg fogja tanulni ilyen módon, mert ő esetleg napi szinten látja, hogy melyik csavart honnan-hova.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák