Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz jbush #11 üzenetére

    Van ahol még használható (én máig használok egy 230-as Intel Atom-ot).
    De meg kéne válogatni a területet ahol használják. Pl. irodai gépnek már kínzás lenne egy ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • koko52

    veterán

    válasz jbush #13 üzenetére

    Így vagyok most egy Acer-el. SSD után éppen jó netezni. 2*2.3Ghz

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz jbush #13 üzenetére

    Igen ... arra még jó lenne, jó kis hálózati cuccok készülhetnének belőlük (én is máig arra használom az enyémet). Bár arra akár egy ARM-es cucc is jó lehet ha megfelelő a fizikai felépítése (és van elég ram rajta alapból).

    De hétköznapi használatra ezeket én se ajánlanám, van az előző generációból rokonnak laptopja... Nem egy irigylésre méltó gép :DDD

    A én régi gépemen egyébként van:
    Samba server, FTP, egy "helyi hálózati" LAMP szerver (fejlesztéshez), Git szerver, Resilio Sync, OpenCloud és egy Minecraft szerver ... utóbbi az ami kicsit megfekszi a gyomrát és el-el fogy a platformszinten maximális 2GB memória (a másik bajom, hogy csak 100Mbit az alaplapra rakott ethernet port, így az egyetlen PCI portot egy gigabites kártya foglalja el, "sajnos" kb. 2 héttel a 330-as Atom megjelenése előtt vettem az enyémet, ha anno tudtam volna, hogy utóbbi "jön" akkor megvártam volna az, annak már 2 magos CPUja volt és gigabites lan integrálva, más bajom nincs vele, bár már erősen csere érett a konfig, bár az ubuntu jól tartja magát 2010óta kapja folyamatosan az upgradeket LTS-ről LTS-re ugrálva, nem újratelepítve azóta se (bár a 16.04-et kihagytam, ott a 14.04ről egyből a 18.04re frissítettem)... Konnektoros mérővel "idle" állapotban úgy 20W körül eszik, a UPC routerem 25W, így nem rohanok "lecserélni" (teljes terheléskor, amit nem nehéz előidézni úgy 45W a maximum.. elég csak elindítani egy update-t vagy kiadni pár GIT parancsot).
    Lényegében használható még "valamire", de grafikus felülettel rendszernek nagyon "beteg" lenne manapság...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák