Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    Ennek a cikknek sincs konklúziója!
    1. Sok olyan szemét honlap van ami követel acc.-ot de ha feltörik kit érdekel? Az említett myspace layout, meg Mixpod.com, meg egyéb szarságokhoz minek erős jelszó? Kit érdekel annyira, hogy feltörje? Naugye. Én is regiztem egy olyan honlapra ahol csak meglévő account-tal lehet DVD-borítókat megnézni és letölteni. Ott nekem is egy egyszerű jelszó van mert kit érdekel, ha van aki akarja vigye. :)
    2. Egy átlag ember - akiből ugye több van - az könnyű potenciális áldozat ha meg akarják szerezni a jelszavát. Billentyűzet figyelő úgynevezett botprogram segítségével akármilyen bonyolult lehet a jelszó, ha vírus ellen nincs valaki kellően bevédve, gyerekjáték bot-tal elcsórni a jelszót. Sok olyan hacker van aki meg ha be akar jutni a gépedbe be is fog jutni.
    3. A sok jóhiszemű (=ostoba ;] ) ember sokszor egy megtévesztő honlappal, e-mail-lel önként megadja így még hack sem kell. Sok ál-msn honlap van ahol arra kérnek, hogy lépj be a honlapon, hogy meg tud nézzni xy fotóit, természetesen a jelszó egyből megy a tulajdonosának a honlapnak.
    4. Sokszor ugyanúgy hiába a bonyolult jelszó ha magát a szervert törik fel és oda az account. Jó példa erre a WoW szerverek feltörése, amikor sok embernek ellopták az acc.-ját. Röhejes de még sok tört WoW szervert is feltörtek holott az nem sokat ér.

    A banki ügyeket én meg nem intézem soha interneten keresztül. Egyrészt nincs rá igényem, másrészt nem szarakodok vele, könnyebb ha bemegyek a bankba amúgy sincs messze a lakóhelyemtől.
    Iwiw-re meg többi lapra meg elég erős lelszavam van össze-vissza kis- és nagybetű + számok random válogatva. Ezt használom mindenhol.

    Penge_4 megállapítási is igaz legtöbb helyen 8 vagy 12 karakter lehet maximum.

    [ Szerkesztve ]

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz moonman #73 üzenetére

    Jó nekem jó dolgom van, az itteni helyi Erste Bankban nincs sorszám és nagy ritkán ha kettőnél több ember áll előttem a sorban. :) OTP meg a többi banknál ott ja ott van sorszám itt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák