Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz ollie #11 üzenetére

    Ezekre én sem. rockyou mondjuk a szolgáltatás neve miatt lehet ilyen gyakori, de gondolom csak ott, nem általánosan. Több ilyen kikerült adatbázisból (asszem volt hotmail, gmail kiszivárgás is) árnyaltabb képet lehetne kapni.
    De az engem is meglepett, hogy a top10-ben 5 olyan van, ami az 123... rövidebb-hosszabb kombinációja.

  • Flame_

    tag

    válasz ollie #11 üzenetére

    A "rockyou" gondolom amiatt, mert ez az oldal neve, ahonnan a jelszavakat lopták.

    És sztem itt bukik ez az egész. Én is sok jelentéktelen site-ra regisztrációkor használom a dolog nevét, az 12345-öt (vagy annyi számot, ahány karakter minimum kell), vagy q1w2e3r4-t vagy hasonlót... Máshol (pláne a legfontosabb 3-4-5 helyen) ennél finoman szólva is körültekintőbb vagyok :) Mivel egyszerűen kell oda felhasználónév.
    Azt nézve, hogy ez a RockYou! mennyire komoly és lényeges szolgáltatás nem is véletlen, hogy ennyire gógyis jelszavak védték a felhasználókat. Sztem pont emiatt nem kéne komoly következtetéseket levonni belőle, hiába több tízmilliós a minta...

    Most komolyan: egy oldal, ahol myspace layoutok, meg visszaszámlálók, meg csillogós szövegek vannak. (Gondolom ez utóbbi miatt lett sok jelszó "princess" is :DD ) Ide alkalomadtán regisztrálva melyikőtök gyártana egy egyedi és remekbeszabott jelszót? :)) Ugyan kérem, ne viccelődjünk. Komolytalan az egész. Banki jelszavakat meg senki nem fog így sommázni több tízmilliós nagyságrendben (és talán ez jól is van így). Ez meg napi +1 hírnek elment.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák