Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Szívleli-nem szívleli az ember az aktuális rezsimet, valamennyire igazuk van.
    Nálunk szolgáltat (reklámot). Helyi szabályozásnak illik megfelelni, például ha tilos dohányterméket árulni, akkor ne lehetssen netes cigireklám.

    Kicsit a "szomszéd tehene is dögöljön meg" megközelítés, de ha az óriásplakátokra vonatkozik, akkor a netes bannerekre is vonatkozhatna.

    És abszolút méret-animáció-hang függvényében adóztatnék. Kis szöveges reklám oldalt, kis pénz. Egész képernyőt elfoglaló színes villogó átugorhatatkab hangos szar? Fizess!

    Viszont a megvalósításbeli gondok abszolút adottak.
    És az indok sem szép, de hát miért lenne szép hogy üres a kassza. Sose volt tele Mátyás óta.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz MageRG #23 üzenetére

    Mivel NEM azt adóztatnák, hogy van, hanem a reklámbevételt, ezért a cím kicsit hiányos.

    @ gghrtz:
    NEM akarok politizálni, de Mátyás gazdasági szabadságharca azért kicsit durvább volt :DDD

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Elims #110 üzenetére

    Nem kell feltétlen oldal-hívőnek lenni, hogy az ember egy ötletben racionalitást keressen, ellenben elvakultnak kell lenni, hogy egy ötletet belegondolás nélkül utasítson el.

    A probléma, hogy megfoghatatlan az Internet, az UTP kábel meg az üvegszál pedig nem lesz magától Internet.
    Sokan azt nem akarják felfogni, hogy ha reklám jelenik meg a gépeden, akkor szolgáltattak - azt kell eldönteni, hogy kinek szolgáltattak?
    1. Neked? Mert akkor tényleg ide szolgáltatnak. Viszont tényleg kérdéses, hogy ha mondjuk a BestBuy hirdetése jelenik meg itthon (ami számunkra irreleváns mert nem szállít ide) akkor az számít-e.
    2. A weboldal/YouTube csatorna/bármi üzemeltetőjének? Mert neki bevétele van a megjelenésből, de elvileg ezt a bevételt leadózzák amúgy is.
    3. A reklámot fizetőnek? Ez lenne a legracionálisabb és legmegfoghatóbb, mert akkor a hazai releváns reklámért kellene fizetni. Persze hogy bírsz rá egy külföldi céget arra, hogy az itteni jogszabálynak megfelelően fizessen, főleg a 21. században, amikor megkérsz egy külföldi havert hogy onnan adják fel és máris megkerülték. (ez csak megint globális elterjedés után menne, bár a bankadó bevezetése után több helyen megérezték a beáramló pénz szagát)

    Más kérdés, hogy vannak szlovák webshopok meg hasonlók, inkább azon kellene fáradozni hogy idecsábítsák a vásárlókat és ide fizessenek adót. (persze az is kérdés, hogy mennyire lesz szürke ha itthon fizeti az áfát és kintre megy)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Raysen623 #259 üzenetére

    Ami pedig a pénzszivattyúzást illeti: áll a zsászló! Fektessetek be ti is külföldön cégekbe vagy építsetek gyárakat
    Ha már a sok évszázados múltat emlegetjük, ne felejtsük el azt sem, hogy egy ÁTLAG szorgos magyarnak 89 után milyen cégei, külföldi kapcsolatai és milliói voltak? Ja hogy semmilyen. Azért dolgoztál a gyárban olcsón, mert a gyár is a tiéd volt. Amikor meg privatizálták, nem kapott a pénzből egy melós sem.
    Kicsit odébb meg azért elég komoly történelemmel rendelkező cégek is vannak, a legtöbb hi-tech iparágban már addigra bejáratódott névvel, tapasztalattal, TŐKÉVEL.
    Mindezek mellett megkaptuk a keleti bérszínvonalat északi adózással és nyugati árszínvonallal, BÓNUSZ a vörösből kivedlett kapitalistákat, akiknél az alólad kilopott pénz van.
    Legvégül becsődítették a gyárakat, hogy majd folytatjuk az olcsón biodroid dolgot, de most már a gyár se lesz a tied, csak az infarktus.Kaptak adókedvezményt / mentességet 10 évig, te meg extra kisvállalkozói járulékokat.
    Ha meg akarnál valamit csinálni, fojtogat a bürokrácia, ha meg pénz kell, gyakorlatilag egyetlen lehetőség a hitel, ami megint csak pénzszivattyú.

    Szóval hol is vannak azok a lehetőségek, hogy bármikor bécsi cukrászdát nyissak?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz #09819904 #269 üzenetére

    Mint a "Nincs offshore cégem, de ha kérik, eladom őket?" ;]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Raysen623 #273 üzenetére

    Nem az irigység, hanem hogy ha A összehasonlítási pontban figyelembe vesszük a múltat, akkor B pontban nem illik kihagyni, nagyon nem. Nem vagyunk HVG, MN meg Index :DDD

    Én ismerek olyan magyar vállalkozókat, akik az elmúlt 25 évben igenis elérték azt amiről itt beszélgetünk.
    Én is. Elég sokat is tett érte, de még mindig nem ugyanonnan indult, hanem komoly hátrányból, amit az aktuális vezetés nem vett észre és nem próbált meg ellensúlyozni. Nem várom el, hogy holnap bekopogtasson bárki és egy valag pénzt adjon oda hogy "nesze, csinálj vele valamit" (pedig volna nem egy ötlet, csak amíg kétséges a működtetése, például bekopogtat-e egy Vizovicki-kategória verőembere holnap, addig necces) de nem ártana a lehetőségeket figyelembe véve támogatni azt, amivel tudnánk egy kiugrást csinálni (pl. IT, szoftverfejlesztés, meg hasonló cuccok, amiben sok a pénz és viszonylag kevés befektetéssel is megúszható)

    A privatizáció meg egy rendkívül rossz példa, mert 89 előtt lehetett "tiéd" a gyár, csak éppen olyan terméket nem tudtál előállítani amit nyugati piacon el lehetett adni.
    Lehet kicsit félreértetted a "tiéd" értelmezését, mert nem dönthettél. Pistabácsi csinált volna mást is mint szart, de ha egyszer ezt tervezték, ezt kellett csinálni.

    Tudtommal a vasfüggöny keleti oldalán mindenki vörösből kivedlett kapitalista
    Ismét más értelmezés (nem lecseszésként ;) ), vörösből kivedleni a nagy pártkatonáknak és talpnyalóiknak lehetett, azért mert valaki a keleti blokkban lakott, nem feltétlen értett A PÁRTTAL egyet.

    Aki felfogta az nem sír mint te is
    Én felfogtam, nyugi, a buktatóit is :)

    de legfőképpen nem másra mutogat!
    Amíg a "másra mutogatottak" gáncsoskodnak, igenis meg lehessen őket nevezni, mint egy problémát a sok közül. De csak bennük látni a bajt tényleg vakság.

    Veled is az a baj, hogy azonnal akarsz mindent - nyugati életszínvonalat és béreket - de semmit nem akarsz tenni érte - vagy nem eleget!
    Én a részemet megtettem, és jelenleg is dolgozom érte. Szerencsére az én szakmámban és tudásommal kereshettem olyan helyet, ahol nyugati színvonalú bért adnak itthon a nyugati munkáért - itt visszafelé is érdemes feltenni a kérdést, hogy a nyugati cégek miért várnak el nyugati munkatempót, szaktudást és minőséget keleti fizetésért?

    Hányszor mentél ki a térre tüntetni az elmúlt 4-5 évben, vagy amikor kellett volna korábban is?!
    Többször és többet voltam kinn több helyen, mint gondolnád ;)

    Amennyiben úgy gondolod, jelenleg nem úgy történnek a dolgok, ahogyan szeretnéd, akkor menj külföldre. Más eshetőség sajnos jelenleg nincs.
    Pedig mennyire demokratikus ország vagyunk 25 éve, hogy négyévente egy x elég megmutatni hogy mit akarunk vagy elég néha tüntetni, úgyis demokratikusan nem oszlatnak fel sosem hanem engednek véleményt nyilvánítani :U

    A nagy nyugati kapitalistáknál meg már voltam tanulni, és azt láttam, hogy bennünk simán több a potenciál. Az anyag amiből az iskolákban lehetne dolgozni kiválónak indul. Nem véletlen akarják az egyetemeinket ellehetetleníteni, mindenki mocsok mód bánt az oktatásüggyel. Nem azt mondom, hogy mi vagyunk a szittya übermenschek akiket elnyom a gonosz Bilderberg, de nagyon nem akarjuk magunkat megvédeni a negatív részétől, mint amikor egy fiatal lányt hülyít a seggfej, aztán majd lehet sírni ha megdugtak minket és otthagytak.

    @Kopi31415
    Azért érdekes, hogy lenézel minket, hogy a fizetésben versenyezzünk az egzotikus betanított egybites munkásokkal, de a Nagy Nyugati meg kereshet többet, mert Ők termelékenyebbek, szebbek, jobbak, és még illatosat is finganak :U
    Igenis emlékezzünk meg a magyar gyártmány Nokiákról, és hogy hirtelen mekkora minőségbeli esés volt, amikor kivitték ferdeszemű barátainkhoz a gyártást.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz emvy #283 üzenetére

    Ha a normális életkörülmény definiálása nehezedre esik, ne próbálj beleszólni...

    Ha te nem tudod megfizetni a parizert, nem fogják neked olcsóbban adni. Te a tudásod-szabadidőd-energiád adod el. Ha hajlandó az ember éhbérért kidolgozni a belét is miközben van alternatíva, akkor az illető hülye.
    A probléma ha a munkáltató tudna is fizetni, csak a helyzetét kihasználva (hatvani BOSCH gyár jó példa) a minimumon tartja a béreket.
    Tudod, mint a viccben: a melós látja, hogy a főnök vett egy új BMW-t. Mekérdezi, hogy-mint? És a főnök:
    Ha elég sokat, jól, odaadóan dolgozol, másfél-két év, és újra vehetek egy ilyet.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Raysen623 #294 üzenetére

    Pedig milyen jó lenne, ha itt tudna az emberfia főzni/bontani egy neki megfelelő nedűt és kultúrkörülmények között megbeszélni :(

    Egyrészt itthon nem végzunk nyugati minőségű, hatékonyságú munkát ez tény. Ez látható nap mint nap bármerre mész. Van egy kisebbség akik külföldre dolgoznak, ők végezhetnek olyan szintű munkát, de az ő fizujuk magasabb is.
    Meg vegyük ide azokat a vállalkozókat, akik kinn dolgoznak és néha haza tudnak jönni, annyira kelendők, például az ügyes hidegburkolók, szobafestők, estébé. Igenis megütjük a nyugati mércét, csak mostanra akik megtehették hogy kimenjenek, kimentek élni (ez is egyfajta vállalkozás, abban is van nem kis rizikó) vagy kidolgoznak, itthonra meg marad mutatónak az alkoholista meg balf* kőműves, akinél egy 16 éves jobban pakolja a téglát egyenesbe 5 perc gyorstalpaló után. Legrosszabb példa, amikor egy alföldi cég ráfázott, mert az ottani "elittuk az agyunkat is" munkaerőnek csúfolt biomassza nem tudott felkelni időre, meg a reggeli dekás gyorsítórakéta nélkül elindulni. (ebben mondjuk a segélyezési rendszer vastagon felelős)
    Na meg az itthoni vállalkozó itthoni áron kénytelen dolgozni az általános bérszínvonal miatt, az meg nagyon sokakat feketézésre késztet sajnos.

    A legnagyobb probléma szerintem a magyar munkavállalók hajlamossága a kicsivel is beérem, meg a több mint a semmi hozzáállás
    És a másik oldal: a helyben nincs más, vagy azt dolgozol vagy nem. Sajnos :(

    Ki látott már olyan munka törvénykönyvet ami a munkaadót védi és nem a munkavállalót?
    Mindkettőt kéne, én például nem indítanék vállalkozást úgy, hogy nem ismerősök dolgoznak velem/nekem. Persze éccsapámat is kigolyózták elég csúnyán (amikor kitették, akkor a cég hosszú távú stratégiája a pozíciójénak leépítése volt, egészen pár napig, amíg a pozícióját meg nem hirdették újra, persze a pert elvesztette...) de egy szempont nem szempont (ahogy egy mérés nem mérés)

    Lehet imádkozni a magasabb bérekért, de ahhoz leginkább három dolog kell: egyértelmű és tiszta adótörvények, a szolgáltatások díjának drsztikus növekedése (pl.: a fodrász nem ezerért vág hajat, hanem 4 ezerért), és a munkavállalók tömeges hajlandósága arra, hogy nem vállal el fekete bérért munkát (ezzel ugyanis hozzájárul saját és családja, valamint a többi állampolgár tudatos meglopásához).
    Abszolúte :R (még pár apró kiegészítéssel, csak a sorrend nem feltétlen így, én a 2. 3. pontot felcserélném egy kicsit időben)

    A szakszervezetesdi meg szépen fogalmazva nálunk nem mindanhol működik úgy, ahogy kéne :DDD
    Sajnálatosnak tartom, hogy politikai pártnak/pártoknak kellett/lehetett kampányolni a magasabb bérszínvonalért, mert nincs/gyenge a szakszervezet.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák