Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Az esti tv-hiradót hallgattam fél füllel, de már akkor azt hittem, hogy földhöz b@aszom a - mellesleg igen drága - drótnélküli egeret, olyan ideges lettem! Azt nyilatkozta az illetékes, tágra nyílt, értetlenkedő lencsi-baba szemmel: -Nem is értjük, hogy miért indították meg a kötelezettségszegési eljárást, hiszen ez nem is adó, hanem díj, mi ugyanis annak hívjuk.

    Agyvérzést kaptam! Úgy működik, mint egy adó? Igen. Mindenki fizeti, aki telefonál? Igen. Az állam szedi be? Igen. De szerintük mégsem adó, mert nem annak hívják. Hát ezek tényleg olyan hülyék, hogy azt hiszik, ha átnevezik mondjuk "távközlési müttymürüttynek", attól még Brüsszel nem ismeri fel, hogy ez adó?

    Már amikor a nyugdijjat átnevezték nyugellátásnak, már akkor sejtettem, hogy ez a kormány ezt a hülye szótáras játékot fogja játszani, hogy átnevez dolgokat, mert így, ha konkrétan a nyugdijjcsökkentésre kérdez rá az EU, akkor őszintén, hazugság nélkül, szemrebbenés nélkül mondhatják, hogy nem, a nyugDIJJAT nem csökkentettük. Pont. Igaz, hogy a nyugELLÁTÁST kapók pénzét csökkentik, de hát ugye az EU nem arra kérdezett rá.

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák