Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Littledrake #39 üzenetére

    "esetben van biztonságban az adat, ha egy offline gépen létrehozod a fájlt, azt egy offline adathordozóra áthelyezed, és offline módon (kezedben ökölbe szorítva őrizgetve az adathordozót, kocsival, bicóval, gyalog, repülővel, tankkal) eljuttatod a másik offline gépre."

    Biztos? Az internet korszak előtt mindig minden adat biztonságban volt? Nem létezik 100%-os biztonság. Úgyhogy ez mellékvágány. Inkább az internetes biztonságot kell fokozni.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • gabor7th

    addikt

    válasz Littledrake #39 üzenetére

    "Arról is van sok cikk, hogy a föld lapos, és nincs gravitáció." Waó micsoda érvelés.

    "De tételezzük, fel, hogy igaz, vegyünk egy konkrét példát." "sales és marketing tevékenységgel foglalkoznak" - Design-t pl. a kínaiak kocsik és okostelefonok esetében is szeretnek másolni. A marketing része ez is. Ugye 4P. Amúgy nekik azért nem éri meg, mert pár év múlva ráfizetés. Vegyük pl. az IT-cafet.

    Nemrég a prohardver lapcsalád új "vasat", vagyis szervereket vett magának. Nagyon büszkék rá és az olvasóik is örülnek neki. Én viszont szükségesnek tartottam megkérdezni, hogy ha már olyan sok cikk születik a felhőről, hogy az lesz a jövő akkor ők mint szakértők és újságírók hogy-hogy nem a "jövő" felé tartanak.

    Ezt a választ kaptam:

    "Volt róla agyalás, de nagyon drága lenne, a felhő nem erre a felhasználásra való."

    Jó-jó a felhő, nagyon drága lenne, de akkor ez a megoldás legalább olcsó... gondolhatnánk, de egy nem kifejezetten nekem szánt válasz szerint:

    "Egy valag penzebe került a Klix Networknek és nekünk is, sosem volt ilyen drága gépünk.."

    Szóval még úgy is, hogy ez "egy valag pénzbe került" jobb és olcsóbb megoldás volt a szakértők szerint, akik sokat írnak a felhőről mint a felhő.

    Akkor kinek éri meg?

    Amúgy meg én ismerek olyan magyar KKV-t ami pl. németországba laboratoriumokat tervez, úgyhogy nem minden KKV egyenlő valami kis jelentéktelen helyi business.

    "1 esetben van biztonságban az adat, ha egy offline gépen létrehozod a fájlt, azt egy offline adathordozóra áthelyezed, és offline módon (kezedben ökölbe szorítva őrizgetve az adathordozót, kocsival, bicóval, gyalog, repülővel, tankkal) eljuttatod a másik offline gépre. (és akkor lehet viccelni, hogy minden gépet megsemmisítesz a végén, és az emlékeidből is kitörlőd a dolgot :) )" Az a külömbség úgy így egy felhő feltörésésével akár tízmilliók adataihoz hozzáférsz és nem kell a betörést tízmilliószor megismételni.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák