Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz opr #24 üzenetére

    Én konkrétan feudális királyságra gondolok arisztokráciával, de nem feltétlenül kellene diktatúra, optimálisan működhet egy kasztrendszer is, teokráciával. (Mint a történelemben évezredekig sok helyen.) Persze csak elméletben, mert már nem lehet visszacsinálni semmit. A szakadék felé rohan a világ, nincs visszaút.
    A demokrácia pedig SOHA és sehol nem valósult meg, elvi képtelenség is lenne.
    Az áhított szabadság valójában szabadosság és lelkileg nagyobb béklyó, mint a társadalmi és pozíciónak való megfelelés.

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz opr #27 üzenetére

    A középkori európában egész jól működött. Az "egyszeri", akarod mondani egyszerű paraszt eleve nem is akart kitörni, de ha igen, volt rá lehetősége, ha megvolt a képessége, hogy bizonyítson pl. vitézként.
    Csak a mai beteges, modern szabadosság miatt gondoljuk, hogy a parasztoknak nem volt jó akkoriban, mert "csak" parasztok voltak. Sokak számára paradicsomi élet volt az, ellentétben a balliberális történészek hazudozásaival.

  • Kolbi_30

    őstag

    válasz opr #27 üzenetére

    Libiaban működött amig Amerika szét nem baszta. Iraq is működött amig Amerika szét nem baszta.
    Venezuela szintén bár itt választás is volt, de Amerika itt is belépett...sok sok olajtermelő országba elhozta már a demokráciát...

    You want some birth control, you can smoke a cigarette.

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz opr #37 üzenetére

    Ezek történelmi kutatások eredményeinek összesítése, hiszen konkrétan ezt a témát, hogy "valóban sötét volt-e a középkor" senki nem kutatta. Utána lehet járni adott mitikus állításoknak (neked: hoax), mint pl. Galilei ítélete, inkvizíciós eljárások stb. Ezen dokumentumok akár levéltárakban is elérhetők.
    Mindenesetre az tény, hogy az adott dolgokat mindenféle bizonyító forrás nélkül tényként prezentálják a mai napig sok általános iskolában és részint gimnáziumokban. Több verziót is láttam adott történelemkönyvekből, melyek több ponton hibásak, illetve politikai ideológia mentén (liberalizmus) oktat.
    A komolyabb szakkönyvek pedig mind cáfolják az említett mítoszokat, csak az általános oktatásban maradt a zanzás, tudománytalan összeállítás, a modernista történelemhamisítás eredményeként.
    Ha a konkrét témára rákeresünk, például az inkvizícióra, éppen a historikus kutatások cáfolják meg az adott mítoszt. A "kuruc.infón" több történész és történelemtanár publikál, a "múlt-kor" pedig egy szakfolyóirat. Ez utóbbi pedig még azzal sem gyanusítható, hogy konzervatív beállítottságú lenne, pláne tradicionalista.
    Érdemes egyéb történelemkönyveket is olvasni, és nem leragadni a gimnáziuminál sőt, újabbn már több említett mítoszt is elvetnek.
    Sajnos jelenleg könyveket nem tudok ajánlani - bár kétlem, hogy ezért meg is vennéd azokat -, nem otthjon vagyok.
    Addig is egy történész előadásai a témában:
    Link 1
    Link 2

    Az előző hozzszólásom linkelt írásai bármely állítása "cáfolható lenne", ha lenne bizonyíték ellene, de nincs.
    Előfordult már, hogy egy történelemtanár nem csak ellentmondani, hanem valóban bizonyítani akarta Szász Péter történész állításai hamisságát, nem sikerült, valószínűleg azóta is a levéltárakat bújja.
    Ha az ember önmagával őszinte, úgy olvas historikus könyveket és szépirodalmat, idővel ráeszmél, hogy modern korunk tudománya a legnagyobb hazugság.

Új hozzászólás Aktív témák