Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #1 üzenetére

    De eléggé el van tévedve az, aki komolyan gondolja, hogy egy átlagembernek otthon ilyen levegőben hadonászós megoldás bármire is használható lehet.

    Facebookhoz bőven jó a taccsszkrín is. A második videóban bemutatott képernyő-kamerás cucc az annak lényegében a továbbfejlesztése, nem csak akkor érzékel(het) amikor a képernyőhöz ér. Hadonászós dolgok nyilván hülyeségek amíg 2D-ben ügyködik az ember.

    Ellenben az arcleképző rendszerükért, illetve a kamerás-vetítős képernyőjükért le a kalappal, ezekről végre el tudom képzelni hogy tényleg belátható időn belül termék is lehet belőlük ellentétben a sok humbug dologgal amit az elmúlt 10 (20?) évben az arcunkba toltak az egér/bill leváltására. Bár az arcnál a szájat valahogy jobban is megcsinálhatnák illetve baromi zavaró a Kinect lagja.

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #22 üzenetére

    Természetesen itt a nem játék felhasználásra gondoltam. A GUI-n navigálás Kinecttel is elég felemás felhasználói élményt nyújt.

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    Nézd, nem tudom ezt az arcmimikával-irányítós meg levegőben hadonászós dolgot miért nekem címezted, ezeket én pont nem említettem az értelmes dolgok között.

    Ellenben a videóban bemutatott "touchscreen 2.0" igenis hasznos lehet, illetve az arcfelismerés is.

    A touchscreentől itt sokan idegenkednek ezen a fórumon, főként két okból.
    - Egyrészt mert ide főként informatikával főmunkaidőben foglalkozók járnak - na nekik tényleg jobb az egér, sokkal kisebb erőbefektetés szükséges a kezeléséhez, ez tény. Nekik ráadásul már legalapabb készségszintem megy az egérrel/billentyűzettel bazi való gyorsan navigálás. Azonban arról gyakran elfelejtkeztek, ez nem mindenkinél van így, sőt. Gondolom mindenki látott már egérrel szerencsétlenkedő usert akinek fél perc felmenni a jobb felső sarokba és bezárni egy ablakot. Egyszerűen az embereknek az a természetes, hogy ujjal "ráböknek" arra amit szeretnének (tessék a kisgyerekekre gondolni akik összenyomkodják az LCD-kijelzőket az apukák nagy örömére). Az átlagusernek aki nem napi 24 órában gép előtt tunyul, sokkal hatékonyabb lehet egy touchscreen.
    - A másik ok, hogy itt a kijelzőket továbbra is úgy képzeli mindenki, hogy valami nagy ami a nagyjából fél (vagy több) méter távolságra tőled mereven, derékszögben áll az asztalon/lóg a falon. Arra nem gondol senki, hogy esetleg lehetne másként is, lehetne olyan helyzetben is ahol le tudod támasztani a kezed nyomkodás közben, lásd öledben a tablet, vagy mint amin a grafikusok/terezőmérnökök egy része dolgozik (asztalba épített kijelző).

    Az arcfelismerés pedig baromi jól jöhet egyrészt felhasználóazonosításnál másrészt felhasználói élmény fokozása programoknál (illetve az első videóban látható 3D-s avatar készítésénél). Nyilván nem azzal fogsz lefelé görgetni hogy összevonod a szemöldököd és azzal felfelé hogy felhúzod. Ezzel csak opera-viccreklámokban találkozol max.

    Amúgy a jövőt még senki nem jósolta meg, eddig sosem úgy fejlődött a világ és az emberek szokásai, ahogy azt megpróbálták előre látni, tehát minél többen látják előre az ilyesmit és a 3D-snek csúfolt megjelenítőket, annál valószínűbb, hogy előbb felejtjük el ezeket, minthogy igazán elterjedjenek.

    Igen, csakhogy a jövőben használt dolgokat is ki kell valahol találni. Nyilván nem lesz minden sikeres, de ami igen, az bizony ott van ezen fejlesztések között.

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #54 üzenetére

    Aki a mozdulatvezérléssel kísérletezik, azt minimum egy hétre kizavarnám ilyen munkára, vagy csak permetezni egy 40 kilós tartállyal a hátán, amit a "gyengébbik" kezével egyfolytában pumpál, míg a karja le nem szakad...

    Öhm... És az miért is lenne jó?

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #58 üzenetére

    Huhh, ez még jobb mint a cikkben lévő. :)
    Az a fogyasztáscsökkentés is nagyon kemény, mondjuk kíváncsi vagyok a mozgáskövetést beleszámolták-e, illetve normálisabb fényerősség mellett mennyi lenne (a videón az összehasonlítás azért nem az igazi, elég sötét a speckó üveges kijelzőjük).

Új hozzászólás Aktív témák