Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz martonx #70 üzenetére

    Az a baj az önkormányzati választásokkal, hogy még a függetlenek is valakinek, többnyire a Fidesznek a támogatásával indulnak. Ez sajnos egy reális döntés, itthon olyan a politikai kultúra, hogy ha a helyi önkormányzat más beállítottságú, mint a kormány, akkor baszhatja, hátrányos helyzetbe kerül a kormánypárti önkormányzatokkal szemben. Gondolom, a mindenkori kormánypártoknak meg lényeges hogy minél több helyen ott legyenek, ezért vannak a támogatott függetlenek. Ez nem fideszes sajátosság, a korábbi kormányok ugyanúgy a saját érdekeltségeiket részesítették előnyben. A rendszerváltás óta nem alakult ki politikai kultúra Magyarországon, az ellenzék az ellenség, képesek egymásnak betartani akkor is, ha egyezik a cél és/vagy a vélemény. A választások odáig aljasodtak, hogy nincsenek már ígéretek, fasse tudja, ki mit akar, a kampányok arra vannak kihegyezve, hogy miért rossz a másik, és nem arra hogy miért vagyok én a jó. Ebből ugye az jön le hogy a teljes kínálat szar mint a fos, emberileg, szakmailag is.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák