Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz rtom #41 üzenetére

    Üdv mindenkinek!

    Nem is gondoltam volna, hogy ilyen olvasottsága lesz a közel sem tökéletes irománynak. :C

    Az írást minden bizonnyal javítani fogom, mivel kimaradt belőle a linux óriási előnyének méltatása, hogy ingyenes és azon keresztüli megközelítése a dolgoknak.

    VGA téma: korábban engem is idegesített (pedig nvidia karim volt), de a dkms csomag feltétele óta ez sem gond. - Ebbe azért nem mennék bele, mivel a linux disztribúciók előnye, hogy telepítés után nagyrészt van egy mindenre alkalmas rendszered és alapműveletekhez nem kell teleépítgetni semmit. Ha már a linuxnál is oda jutunk, hogy különböző progikat fel kell tenni telepítés után, hogy normálisan működjön, akkor az már majdnem windows. :D

    Még egy fontos dolog, ami szintén kimaradt és igyekszek pótolni: Úgy vélem a linux és azon belül többek közt elsőként az Ubuntunak egy óriási siker, hogy egy lapon említjük a Windowsal, hogy arról beszélünk, hogy milyen apró dolgok bosszantanak benne, amiért még mindig Windowst használunk elsőként. És ezek tényleg apró dolgok. ( Pl. tényleg akkora felhajtást kell csinálni a grub indítási sorrendjének megváltoztatásához? Nem lehet erre írni egy apró progit, ami már az elején a jogosultságra rákérdez és nem a rendszerfájlok között kéne turkálni és az egyiket megváltoztatni, hogy aztán azáltal megváltoztassuk az eredetit? Egy apró dolog, ami túl van ragozva és csak felidegesíti a használót. :W )

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #98 üzenetére

    Véleményem szerint te értelmezési problémákkal küzdesz. Nyilvánvaló,hogy a cikk nem neked szól. Az meg tök röhej, hogy zavarlak a linuxozásba. :DDD :W Mivel? Felugrott eléd a cikk? Megkértelek,hogy olvasd el és mondj hülyeségeket?

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    Na de akkor már ha felbosszantottak kifejtem a lényegi mondanivalót:

    Akkora baromság a világon nincs, hogy a windowsosok windowst használjanak és a linuxos meg békében linuxozzon. Kikből lesznek a linuxosok? Teremnek? Születési adottság? :W

    Szóval, egy részük windowson nevelkedett. Ez van. DE szerencsére a "született" linuxosoknak hála olyan stádiumba kerültek a disztribúciók,hogy néhány apróságtól eltekintve simán át tudnának térni az emberek a windowsról. Vagy nem cél,hogy minél több ember használjon linuxot? Mert ha nem, akkor már be is fejeztem. Szóval tényleg olyan apróságokról van szó, amikbe én belefutottam és amelyekre főleg a linuxosoknak szerettem volna a figyelmét felhívni. És az eddigi hozzászólásokból kiderült,hogy nem hiába, mert sokkal nagyobb problémákkal mások sem küzdöttek, de ilyenekkel és hasonlókkal már egész sokan.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #107 üzenetére

    Ha jól látom te még a grafikus felület megjelenésekor is ekkora hisztit vágtál hogy minek. :Y Hisz ott van ezer programozói könyv, aki linuxot akar használni, az bujja azokat, azok alapján írjon olyan alkalmazásokat, ami neki tetszik és kussoljon. Szerintem ez az egoizmus.

    Egyetlen dolgot mondtam, amire a "windowssítás"-t rá lehet fogni, az a könyvtárszerkezettel kapcsolatos. És tartom is, hogy első ránézésre nem lenne rosszabb egy /system és egy /home, aztán jóccakát.

    Az hogy küzdöttem a wine-al, az csak azért van, mert van néhány olyan alkalmazás aminek egyszerűen nincs linuxos megfelelője vagy csak olyan van, ami vagy fizetős vagy körülményes számomra a használata. Sem ez, sem pedig az a néhány bug, amiről írtam nem arra irányult, hogy a linuxból csináljun windowst. Ilyen pl, hogy épp ma fel akartam tenni az új ubi rc-jét és a telepítő egyszerűen töbször kifagyott, amire az orvoslás: "d boot képernőjénél látsz a jobb alsó sarokban olyat,hogy opciók,hozd elő őket az f6 gombbal majd nyomj egy escape-et ,és írd be a parancssor végére a két kötöjel után,hogy radeon.modeset=0 és így menj rá az ubuntu kipróbálására". Az hogy ez neked lehet természetes, egy dolog. Az hogy ezek nekem nem az egy másik. Hogy ennek és pl a vga normális működése kernel frissítés után megoldása a linux windowsosítását jelenti, szerintem ezt értelmezési zavarnak hívják.

    "Vagy nem cél,hogy minél több ember használjon linuxot?": nem. az a cél, hogy legyen egy jól működő oprendszer. - Erről konzultálj néhány Ubuntu fejlesztővel is. Kiváncsi lennék az Ő véleményükre is,mert a tied nem valami meggyőző.

    Ha zavarlak, akkor van más ezer topik itt a PH!-n, nem kötelező neked ezt olvasni és ide írni.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #106 üzenetére

    Ha jól veszem ki, akkor te ezt szeretnéd mondani, csak kicsit agresszívan adod elő. :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #110 üzenetére

    Egyrészt ne csúsztass, mert nem 1-2 hónapról van szó és nem is arról, hogy ne tetszene, mert tetszik. (Egyébként nem küzdöttem volna vele.) Hanem arról szóltam többek közt, hogy pl. 9.10 alatt (ami nem RC) néhány kisebb hiba (vagy ha neked ez nem tetszik, akkor : jelenség) megoldásához egy átlagfelhasználónak (nem rendszergazda, nem programozó) nehézséget okoz azok megoldása, mivel a Terminálon keresztül lehet megoldani. Holott elképzelhető, hogy ha nem merülne fel vagy egyszerűen megoldható lenne, akkor utána semmi baja nem lenne a rendszerrel.

    A könyvtárszerkezeten meg kár vitatkozni. Neked tetszik, érted és valszeg egyik másikba folyamatosan matatsz is, de ahogy arról szó volt, sokaknak elég a home és jobb is ha azon kívül másba nem nyulkál. Ezért írtam,hogy talán az sem lenne gond, ha nem látná akinek nem kell, legalább nem zavarja össze.

    Az,hogy szerinted a cikk téves, nem is érdekel onnantól, hogy sokan ugyanezeket itt is megírták,hogy szintén belefutottak. De gondolom Ők mind divatlinuxosok és menjenek windowsozni, aki meg az észosztás során a programozás és unix fejlesztés sorban állt az linuxozzon.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #112 üzenetére

    idézet tőled: "fel akartam tenni az új ubi rc-jét": ez nekem rc. akárhogy is nézem. - Hány napja elérhető az új RC és mikor jelent meg a cikk ? :W Ez csak egy friss példa volt, bár te körültekintés nélkül alig várod,hogy vitatkozhass valamin.

    Ha odafigyelnél, azt is megértenéd, bár az értelem osztásakor nem tudom hol álltál, hogy a cikk egy átlagfelhasználó és NEM programozó, NEM unix fejlesztő szempontjából íródott. Ezért, ahogy te is mondtad, leginkább olyannak való (szerencsére egyre inkább nem), akik konyítanak a programozáshoz, nem kell nekik grafikus felület és terminálból is bármit megcsinálnak, javítanak stb. És ezek az emberek nem az átlagfelhasználókhoz tartoznak, többek annál ezen a téren. De mivel én átlagos számítógép felhasználókról beszéltem, akik nagy része "windowsba született" ezért teljesen helyénvaló, hogy azok számára a linux még mindig egy másodlagosan felmerülő operációs rendszer. Ha úgy tetszik, másodhegedűs az átlagfelhasználóknak. Érted? És a cikkel nem azt szándékoztam közölni,hogy legyen olyan, amilyennek én akarom, hanem hogy ha néhány ilyen egyébként apró problémát nem elsőre bonyolult terminálos paranccsal kéne megoldani, akkor egy átlagfelhasználónak is, többek közt nekem is akár elsődleges operációs rendszer lehetne.

    Az, hogy szerinted téves, engem még mindig nem győz meg, mert míg -ahogy ez kiderült- te egy professzionálisabb szintről látod a linuxos, addig én nem. Akkor vádolhatnál ezzel, ha valami windows fejlesztő lennék, aki belemártotta az arcát a linux kernelbe és kezdte fikázni. De valahogy te ettől nem vagy hajlandó elvonatkoztatni és azt erőlteted rám, hogy én bántom a linuxot, holott eszem ágában sincs. Inkább egy visszajelzés a fejlesztőinek, hogy jó munkát végeznek és már a hozzá nem értők is egyre több örömet látnak a használatában. Minden bizonnyal nekik is nagyobb megelégedettséggel szolgál, ha nem csak annak a szűk körnek fejlesztenének egy rendszert, hanem sokkal többen tudnák használni.
    És ezt lehetne tovább ragozni. Hiszen ha minél szélesebb körben használnának linuxot, akkor annál jobban megérné ezeknek a köröknek linuxra programokat fejleszteni. Márpedig akkor sok sok linux fejlesztőnek sok sok munkája lenne, ami sok sok pénzzel jár. :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz sh4d0w #114 üzenetére

    Még nem írtam nekik, de most hogy mondod.... :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz sh4d0w #120 üzenetére

    Nem, nem volt bugreport. Igazság szerint fogalmam sincs, azt hogy lehet jól csinálni. :B A gondjaimat az Ubuntu topikban osztottam meg.

    Otthon meg átlagfelhasználás esetén nem kell a terminál. - Pont erre szerettem volna rávilágítani, hogy tényleg nem kéne és mégis pl. egy frissítés után, ami kernel frissítést is tartalmazott, egyből grafikus felület nélkül a terminálban találtam magam. Ha akartam ha nem. És onnan kellett megoldanom.

    Mi egyébként egy négy fős cég vagyunk, nem telik rendszergizdára. Egy ismerős csinált annó egy Debian alapú szervert, amin van fájlmegosztás is és azzal elvagyunk évek óta. Minden felhasználó XP-t használ, én a magam örömére próbálkozom a linuxal.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz eziskamu #128 üzenetére

    Attól hogy ismerős, Ő is pízé rakta. :) De most frissíteni kéne a cuccot, meg szeretném távolról is elérni. Csak van valami céges nyavaja, ami miatt ez a linux lett anno feltéve. Egyébként semmi bajom vele, bár én bőszen próbálok vetetni egy NAS szervert. :)

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    Az írás frissült. És az én tudásom is. :D

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Nowhereman #168 üzenetére

    Ezzel a reklámblokkolóval és flash blokkolóval az a gond, hogy már bejött és akkor tiltja le. Én is ebben a hitben volt és használtam,hogy majd gyorsabb lesz. Fenét, nálam pl látszik, hogy betölti a flash reklámot és utána tiltja le. :((

    A chrome-ról meg leálltam mert egy pár oldal nem jött be vele csak a nagy fehérség, amelyek firefox alatt meg simán bejöttek. Persze sebességben sokkal jobb, de ez nem mindig elég.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Nowhereman #173 üzenetére

    De így azon kívül,hogy te nem látod a reklámokat, más értelme nincs. A nagy eredmény akkor lenne ha az oldal betöltése közben már tiltaná. Na, akkor már gyors lenne a cucc. De ez így csak egy valami. És sajnos egyre több oldal flash alapú vagy a fontosabb dolgok is mint flash alapúak, így nekem is le kellett szoknom róla. :((

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz bambano #175 üzenetére

    Ezt én Win7 alatt vettem észre, hogy flashblock-ot használva egy pillanatra megjelentek a reklámok és utána tiltotta le csak.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák