Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    "Ezek a Linuxok köztudottan a legjobban konfigurálható hálózati eszközökön ellentétben a zárt szoftverekkel, a Windows alapú stackel az élen, alkalmatlanok mindennemű hálózati forgalom szabályzásra."

    Te ezt hogyan is értetted? Kissé zavaros a mondat. (Vagy én nem ittam kávét)

    "mert eleve megkerüli a SoC adta lehetőségeit szoftveresen"

    Ez így nem teljesen igaz. Már nagyon hosszú ideje nem alkalmaznak hardveres megoldásokat a routing kezelésére, maximum segítésére gyorsítására. Tehát nincs mit megkerülni mert a feladatok többséget úgy is vagy egy MIPS vagy ARM mag kezeli majd le szoftveresen.

  • quarros

    tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    Na megfejtettem mit akartál mondani. Bocsi de nem voltam egészen magamnál ma. Tehát azt mondod hogy:

    Ezek a Linuxok köztudottan a legjobban konfigurálható hálózati eszközökön ellentétben a zárt szoftverekkel, a Windows alapú stackel az élen, alkalmatlanok mindennemű hálózati forgalom szabályzásra.

    Hát ez nem igaz... Egy példát mondok az internet gerinchálózatának legnagyobb része ezt használja vígan. IOS... Ezt a Cisco fejleszti és nagyon nagy szarban lennénk ha ez alkalmatlan lenne a hálózati forgalom szabályozására. Természetesen ez Zárt Forrású.

    Félreértések elkerülése végett én OpenWRT párti vagyok és SOHO routerek esetén azt mondom hogy hatalmas öngól lenne az egész világnak ha azért mert Amerikában egy két eszközzel képes lehet interferálni egy Módosított szoftverű router. Lezáródna a lehetősége annak hogy egy stabilabb biztonságosabb szoftvert fejleszthessen a közösség valamint karban tartsa azokat a régi hálózati eszközöket amiket a gyártók már nem támogatnak javítanak, pedig biztonság szempontjából még mindig egy ementálira hajaznak.

Új hozzászólás Aktív témák