Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    Így van, az alsó szegmensben szerintem is verhetetlenek a kínaiak - főleg ha az általad is érintett, kevésbé neves kínai gyártók termékeit is idevesszük: EU-s raktárból (most épp kifogyott, de volt nekik), szállítással együtt, 150 USD alatt.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz MongolZ #10 üzenetére

    Másfél éve van egy Newman N2-es telefonom: 1 GB RAM (akkor még aránylag soknak számított), 4 magos samu cpu, mali 400 gpu, lg ips panel, 13 mp-s sony kamera - 18e Ft-ba került. Állítólag előfordul, hogy a melegedő akksi hatására tönkremegy a kijelző szalagkábele, de nálam nem jött elő ez a hiba. Jelenleg MIUI ROM-mal használom (szintén kínai fejlesztés, és sokkal jobban bejön az eddigi összes telóm szoftverénél) és nagyon meg vagyok vele elégedve. De van itthon 2 kínai mini pécé is, azok is szuperek.

    Szóval én meg nem kínait nem vennék, pedig széthajtottam már nagyon sok nokiát, jópár sonyt és htc-t, ill. 2-3 blackberry-t is, de a kínai telók annyira szétütnek mindent ár/érték arányban, hogy az hihetetlen. És ha ismered az eladókat/webshopokat, akkor semmiféle félnivaló nincs a kínai vásárlástól, csak ész nélkül nem szabad beleugrani.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz rottenbull #14 üzenetére

    Ma már ez sem igaz ilyen formában. Persze nem 1 nap alatt jött meg, de cseréltem már ZTE V889S típusú, Kínából rendelt telón érintőképernyőt. 3 vagy 4e Ft-ba került (kiszállítva), és a csere után tökéletesen működött (életemben először csináltam ilyet, mégis megvolt 20-30 perc alatt).

    Amúgy ilyesmivel tényleg csak akkor tököl az ember, ha kihívást lát benne, amúgy - drágább dolgok esetén - megéri hazai szervizháttérrel rendelkező eszközt venni, ha lehet, akkor törésgarival kiegészítve. De ez jelen topik témájára, a tabletekre már nem igaz: nagyon komoly minőségű tabokat (és telefonokat) lehet venni Kínából.

    A gariztatásról: kb. 200 kínai rendeléssel a hátam mögött (ennek 10-15%-a lehetett műszaki cucc) azt tudom mondani, hogy amit működőképesen kaptam kézhez, azzal semmi gondom nem volt akkor sem, ha relatíve sokáig (több, mint 1 évig) használtam, ami pedig hibás volt, ott vagy visszaküldtem és full refundot kaptam, vagy csak részben térítették vissza a termék árát, de akkor is bőven jól jártam.

    (#12) MongolZ Lásd fentebb. Plusz még annyit, hogy az autóval - hogy stílszerű legyek - már nagyon elkanyarodtál a témától, teljesen másik kávéház.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz MongolZ #21 üzenetére

    Nem kell erőlködni és hülye példákat hozni (először az autó, most meg az 1 hetes időintervallum), csak kinevetteted vele magad. Másfél éve van meg a telóm, és ez nálam sok időnek számít, mert gyakrabban szoktam cserélni. Ugyanz a helyzet a mini pécékkel is. És nem, nem azért cserélem őket, mert tönkremennek, hanem mert megunom és/vagy jobbat akarok venni.

    Mindenki magasról tesz rá, hogy te nem vásárolsz Kínából, "merazszar", nekem meg van 18e Ft-ért egy olyan telóm, amilyet te másfél éve kb. 70-80e Ft-ért kaphattál meg itthon, és még csak nincs is jobban összerakva. Meg van 10e Ft-ért egy olyan droidos mini pécém, ami a rajta futó OpenELEC-kel kenterbe ver egy csomó, jóval drágább médiaplayert. Sorolhatnám a példákat, csak az ilyennek, mint te, teljesen felesleges. Szép, kínaibóvlimentes napot! :P

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz MongolZ #23 üzenetére

    "Jösz itt a 20 db rendeléseddel, aztán meg kijelented, hogy nincs 1 év az átlagos kihordási ideje ezeknek a termékeknek."

    Tanuld meg az értő olvasást, aztán utána folytathatjuk. :P

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz MongolZ #25 üzenetére

    Nem a termékek életciklusa vagy élettartama nincs 1 év, hanem az én használati szokásaim olyanok, hogy általában 1 éven belül cserélem a mini pécéimet és a telefonjaimat. Nem mellesleg gyakran kb. annyiért adom el őket használtan, amennyiért új korukban vettem őket. Ahogy ezt 1 héten belül meg tudnám tenni a telefonommal és a többi, kínai ketyerémmel is, amik amellett, hogy olcsók voltak, minőségiek is.

    Ugye nem zavar, hogy ennek a fogyasztói társadalom témaköréhez az égvilágon semmi köze nincs? :U

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák