Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz svgyula #32 üzenetére

    "A telefon a bekapcsolás után felmegy az összes, hálózatra még a pinkód beütése előtt. A telefonon fel lehet venni a bejövő hívást akkor is ha semmilyen azonosítót nem adtam meg!"
    Ez a feature Android 7-tel lett bevezetve. Addig egy újraindult telefon nem kapcsolódott hálózatra és nem indított el semmilyen alkalmazást pl. ébresztő se működött. (Esetileg voltak gyártói kivételek pl. HTC.) Érthetően igen sok problémát okozott több környezetben és esetben is, ha egy újraindult telefon nem kapcsolódott semmilyen hálózathoz.
    Feloldás nélkül csak bizonyos meghatározott alkalmazások indulhatnak el és nem minden.

    Ahogy a segélyhívó számok elérése is jogszabályozási kötelezettség, és eléggé logikus és érthető miért van, valamint SIM nélkül is működik minden esetben.

    Ez a működés 100%-osan így van iOS-en és minden más mobil OS-en is, mivel jogszabályban van szabályozva.

    Elmélet gyártás jól megy a gondolkodás kevésbé...

  • vicze

    félisten

    válasz svgyula #41 üzenetére

    Leírtam, hogy voltak és most is vannak kivételek, az Android nem egy egységes platform, hanem egy elég nagy katyvasz amiből a gyártó azt hoz ki ami akar.
    Amennyiben egy gyártó követi a Google általi ajánlásokat, egy "stock" közeli állapotú Android lesz belőle, ha meg nem teszik akkor nem az lesz. És úgy látom 13év alatt továbbra se sikerült az embereknek megérteni, hogy Android más gyártónként akár készülékenként, sőt SoC-onként néha. Semmilyen egységesség nincs benne.
    Azzal hogy mondasz olyan készüléket ami máshogy működik saját összeesküvés elméletednek vagy mi a fenének(?) mondasz ellent.

    Igen továbbra is elméletek gyártasz semmi mást.

    Számomra elég erőteljes megkönnyebbülés volt, hogy egy éjjeli random reboot esetében, legalább ébresztett és elérhető voltam, nem pedig csak lemerítette magát a feloldó képernyőn állva, és arra keltem, hogy 10 óra és full le van merülve a telefon...
    De biztos, kémkedni akar mindenki utánad, logikus. Segélyhívó is azért van nyilván...

    Mondjuk egy okos telefon esetében annyira vicces kijelentés, mikor minden is online. Na meg a Pegazusért is azért fizetnek az államok, mert...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák