Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz Barthezz2 #48 üzenetére

    "Igen, de a win nem arra lett programozva, hogy az aksit szabályozza, csak adatokat olvas ki belőle.."
    Igen, ezt gondolná egy átlag user, és így is kéne hogy legyen. És emiatt olyan könnyű ezt kijátszani m$ részéről.

    Akár azonnal rávághatnám azt az esetet amint bizonyos asus eee netbookoknál lehet tapasztalni: a túlhajtás csak, és kizárólag hynix ramokkal működik. Kiolvassa a gyártót a ramból, és ha az órajel és többi egyéb stimmel engedi csak a she működését. Véletlen? Véletlenül csak hynix rammal megy, és semmi mással nem? Lehet, de valószínűbb hogy egy asus - hynix megállapodás van a háttérben.

    Nem nehéz átfejteni a szálakat ebbe a storyba, és persze hogy tényleg így van-e sose fog kiderülni. Jobban fognak fogyni az akkuk, m$ is kap háttérben profitot, a póruljártnak meg lesz új akkuja. Mindenki jól járt, nem? ;]

    Az meg hogy valaki már felrakot 139db win7-et különböző laptopokra és semmi baja nem volt, nem fogja vígasztalni azt aki win7re való update után mehet új akkut venni azt hiszem :P

    (Az egyéb, én véleményemet kommentáló, így tehát témához nem tartozó hozzászólást tessék /dev/nullba irányítani. Mellesleg én is win7-et használok netbookon de úgy látszik az én gépem nem akadt fennt a selejtező algoritmuson :R )

Új hozzászólás Aktív témák