Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz randras #17 üzenetére

    Ebben a világban semmi nem az, aminek látszik. A Passw0rd jelszót elképzelhető, hogy egy tégla tette be, valamelyik hárombetűs kérésére, akik nem szerették volna, hogy európai kapacitások épülnek ki állami malwaregyártás céljára.

    Amúgy az észkombájnoknak nem kellett saját kútfőből dolgozni, fentebb linkeltem, hogy évek óra volt már BIOS-t fertőző kártevő - nekik csak meg kellett venni a forráskódot.

    Mindenesetre ami engem a témában aggaszt:
    1. Mi van a gyártók által hivatalosan a gépre tett szeméttel? ("anti theft" betárcsázós vackok)
    2. Mi van a gyártás/szállítás közben "nemhivatalosan" rákerülő bios-kártevőkkel? - ugyebár hallottunk már róla, hogy vírusosan bontja ki valaki az új notebookját, az a vírus simán lehet egy letakaríthatatlan "flea" típusú BIOS-malware!
    3. Ha az 1+2-t megúsztam, megvéd-e valójában a következő kombó: secure boot, USB-boot tiltása, biztonságos BIOS-jelszó, normálisan konfigurált és bevédett OS? Persze, a népszerű biztonsági szakik ezt mondják. De mondjuk mit csinálnál, ha a Pekingi usa nagykövetségnek rendelnél új laptopokat?

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák