Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darknight

    csendes tag

    válasz bambano #9 üzenetére

    A feltörés és a hiba nem ugyan az! És még a hiba sem jó. Igazából ezek sérülékenységek,
    ami lehet mundjuk hiba vagy technológiai sajátosság is. Hogy értehető legyen:
    Ha az autó irányhatatlanná válik az az autó hibája.
    Ha durrdefektet kapok, mert 20 éve nem cseréltem gumit a kocsin, az az én hibám.
    Ha szándékosan belerohanok a kocsival a tömegbe, az meg technológia sajátossága, korlátja, tehát sérülékenysége, hogy nem rendeltetésszerűen használva erre is alkalmas.
    A böngésző nem egy biztonsági szoftver, hanem egy megjelenítő felület, amibe a támadások miatt egyre több biztonsági funkció is belekerül, miközben a felhasználói igények miatt egyre több mindent kell futtatnia (video, játék, webalkalmazás). Ezért kell használni teljesértékű végpontvédelmet (tűzfal, mezei vírusírtó kevés) és az sem árt, ha böngésződ egy sandbox-ban fut, amit böngészés után törölsz.

    Éld az életet, ne túléld!

  • Darknight

    csendes tag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Van itt félreértés rendesen.
    1.) Ma már alapfunkciója a böngészőnek, hogy kódot futtat!!! Ez nem hiba, egyszerűen ezt a feladata. Valahol az ActiveX és a java script környékén kezdődött, mostanra meg összeszámolni se tudom a különböző megoldásokat (alkalomadtán nézd meg az Internet Explorer beállításiban a Biztonság fülön az Egyedi szint beállításait, ott találsz egy listát).
    Ezért kerek perec kijelenteni, hogy egy weboldalon lévő rosszindulatú kód futtatásáért csak és kizárólag a böngésző a hibás, elég nagy hiba.
    2.) Megpróbálom megmutatni, hogy hol a hiba a nézőpontodban:
    Van egy halom pénzem. Eldönthetem, hogy a párnám alatt tartom ( párna=böngésző) vagy berakom a bankba a páncél szekrénybe (bank=IT biztonsági szoftverek). A kispárnától nem várhatom el, hogy megóvja a pénzem a betörőtől (legfeljebb hogy ne legyen szemelőtt). Ellenben egy banktól elvárom, hogy betörő ide vagy oda, de megvédje a pénzem.
    Vagyis a pénzem védelme nem a kispárnám, hanem a bank feladata.
    3.) Annyiban viszont igazad van, hogy az alkalmazásokban sok a programozói hiba, illetve nem biztonságos programozói megoldás, amit kutya kötelességük javítani. És az is igaz, hogy a rosszindulatú kódok egy jó része az ilyen hibák kihasználására épül. De nem minden sérülékenység programozói hiba, és nem lehet mindent a böngészőre fogni. Erre mondtam azt, hogy nem elvárható és nem megoldható, hogy az autó ne hajtson bele a tömegbe.
    4.) Rossz hírem van: nem létezik abszolút biztonság! Neked kell tudatosan odafigyelni az IT biztonságra: pl. telepíted a biztonsági szoftvereket, érdemben kezeled a riasztásait, telepíted a különböző frissítéseket, elkerülöd a gázos oldalakat, és a legfontosabb, biztonságtudatosan használod a netet.

    Éld az életet, ne túléld!

Új hozzászólás Aktív témák