Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Psych0 #11 üzenetére

    a postaláda felett levő házszámot le akarom olvasni és meglátom a postaládából félig kilógó levél borítékján a feladót, vagy a címzettet.
    nem egészen, ugyanis a levél tartalma is lehet az az email töredék, meg aztán valószínűtlen, hogy tényleg csak töredékekről legyen szó, annyira nem hatalmas adatmennyiség egy normál szöveges email.
    másrészről meg senkinek semmi köze hozzá, hogy kivel levelezek, se a postai sem az elektronikus levelezésem tekintetében.

    az 1bites felhasználó pedig persze, látja a feliratot, de egyrészt ha értené sem tudna tenni ellene, másrészt meg feltehetően még nem látott olyat, hogy ne írta volna ki neki ezt az üzenetet a gépe, tehát teljesen normálisnak találja (= nem tud róla, hogy létezik biztonságos hálózat is).

    egyébként meg:
    "Az az adatkezelő, aki

    a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel;
    b) személyes adatot jogellenesen továbbít, vagy nyilvánosságra hoz;
    c) személyes adatok kezelésére vonatkozó bejelentési kötelezettségét nem teljesíti;
    [...]
    vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Psych0 #11 üzenetére

    Szerintem meg nem. Mondd már meg nekem, hogy a retekbe gyűjt valaki véletlenül adatokat wifin? Az ok, hogy kilóg a levél fejléce és elolvasod a feladót pl, ez tényleg véletlen. De wifiről véletlenül adatot gyűjteni - ha titkosított, ha nem - olyan, mint benyúlni "véletlenül" a levélért, és elolvasni ami rá van írva.

    Sheratan: A lakat egy dolog, attól még vannak rajta nyílások, amin hozzáférhetsz, ha akarsz, de nem véletlenül!!

    (#15) harry: Te is mondd már meg nekem, véletlenül hogy lehet gyűjteni wifin adatot, ha titkosított, ha nem? Ez a duma lószar, hogy nem titkosított, ergo elolvashatom!
    Szerk.: Én nem parázok, de a Google szövege, hogy véletlen, hülyeség, és a kormányok felháborodását maximálisan megértem és támogatom, hisz ez a dolguk, a polgáraik védelme.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák