Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Realradical

    őstag

    válasz bambano #29 üzenetére

    Ki mondta neked, hogy a cloudba magától települ a szoftver? Egy adatközont erőforrásait béreled. Semmi köze a szoftverhez. Nyújtanak olyan szolgáltatásokat amik akár ebben is segíthenek, de nem z a fő profil.
    Az szkripteket nem a legyek hordják össze. Azok a devops emberek írják, akikre nem lenne pénzed, ha építened kellett volna egy adatközpontot ami több helyen is jelen van a földgolyón.
    A cloud nem varázslat, de megvan a helye. Ha már van on-prem infrád akkor nem feltétlen érdemes minden termékkel nekimenni természetesen.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • 0P1

    aktív tag

    válasz bambano #29 üzenetére

    "fentiek alapos végiggondolása után esetleg kiderülhet, hogy a cloud az en-bloc egy orbitális marketing bullshit."

    Te itt csak az IaaS-ről beszélsz, de ne feledjük, hogy a cloud egy gyűjtőszó, amibe beletartozik a PaaS és a SaaS is. SaaS -ban igenis nagy potenciált látok. Csak sajnos vannak még gyerekbetegségei a legtöbb szolgáltatásnak. Pl mi a cégnél Dynamics AX 2012-t használunk jelenleg, deployoltam Azure-ban teszt jelleggel egy Dynamics 365 for Fiance and Operations környezetet, egyrészt üzemeltetésen rengeteget tudnánk spórolni, ha áttérnénk rá, lapátra tehetne tenni három IT teamet is, de a másik oldalon fejlesztői oldalon viszont plusz kiadást jelentene.

    Végre rávettük a usereket a PowerPivot, PowerQuery (mai nevén Get&Transform) , PowerBI, PowerView használatára, és betantottuk a power usereket, hogy összedobják maguknak a saját ad-hoc lekérdezéseiket, reportjaikat maguknak, mi IT oldalon csak a view-kat hozzuk létre, és a schemákat az SQL serveren (azért az mégse lenne egészséges, ha minden user a táblákat érné el közvetlenül full reading access right-tal).
    Ezzel végre tényleg valósággá vált a Self Service BI, jelentősen le tudtuk faragni a fejlesztési költségeket, depelopment ticketek/change requestek számát 75%-kal le tudtuk csökkenteni.

    Jött a nagy igéret, hogy D365FO milyen BI barát, out-of-the-box PowerBI, PowerQuery támogatással.... na ezzel szemben a valóság az, hogy SaaS-ben még annyira sem az, mint az AX2012 volt.
    Fizikai képtelenség kivülről elérni az SQL servert (csak ha be DRP-zünk a VM-be, azzal meg ugye nem sokra megyünk).
    OData támogatás? 2012-ben out of the box ott volt a document managementben, csak össze kellett dobni a query-t AOT-ben , és már lehetett is megosztani a cuccot ODAta-n, a userek már el is érhették azokat bármilyen OData képes kliens szoftverről (pl PowerPivotból, PowerQueryből, PowerBi-ből) . Bár van performance penalty rendesen nativ sql-hez képest, de egyszerűbb ad-hoc lekérdezésekhez tökéletes ez is.
    D365FO-ben mi a helyzet? Alapból cSak az előre megirt gyári queryket lehet elérni oDatából, (igaz, azokat viszont minden korlátozás nélkül bármelyik user, akinek van elérése a Dynamicshoz . LOL) , Gratulálok.
    Szóval ha SaaS-ben szeretnénk használni a D365FO-t, dobhanánk ki az ablakon egy halom queryt, és fejlesztethenénk helyettük jó öreg SSRS reportokat jó nagy költséggel. Kösz, inkább nem kérünk belőle. Szóval maradunk AX2012-n, amig tart a support, és utána is csak on-premise D365FO-ra váltunk, ha az Azure-os SaaS megoldás továbbra is ilyen korlátozásokkal lesz tele.

Új hozzászólás Aktív témák