Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    Rövid, de hasznos írás. Azért azt megjegyzem, hogy a kedvenceken látszik, hogy nem vagy kifejezetten "goás". A Heavyweight és az Around the World in a Tea Daze nekem is a kedvencek között vannak, de főleg az elsőnek nem sok köze van a goához. Manapság pont a leírtak miatt nem beszélnek "goáról", hanem psychedelic trance -ről, meg azon belül rengeteg ágazatról. (A Becoming insane meg az újabb IM -ekről nem is beszélve, tipikus példái az elk*rvulásnak).

    Elsősorban innen adódik a téves megítélés, hogy az emberek a goához a drogozást kötik. Mivel ma már nem nagyon van goa, csak az elnevezés elterjedt, és szinonímaként használják.
    Ez egy természetes folyamat, minden szubkultúrával ez történik egyszer, és minden elnevezés átértelmeződik idővel. Ezért kár vesződni. Nem lehet elérni, hogy holnaptól mindenki úgy használja a szavakat, ahogy egy kis csoport gondolja, és különben is milyen alapon határozzák meg ők, hogy mások mit értenek alatta? :) Egymás között találnak új elnevezést, hogy elkülönítsék a dolgokat, az bőven elég. Valakit nem érdekel, hogy te mit gondolsz, akkor nem érdemes azon rágódni, hogy hogyan skatujáz be, ha meg érdekli a te véleményed is, akkor nem fog sztereotípizálni miután beszéltetek, ahogy ez a te esetedben is volt "goás" ismerőseiddel, ha jól vettem ki az írásból.

    Végül egy kis ágrajz a psytrance-ről, szerintem elég jól sikerült:[link]
    U.I.: Spugedelic rulz ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák