Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Én határozottan úgy emlékszem, hogy régen sehol sem lehetett kipipálni a telepítőben.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Én tisztában vagyok vele, hogy a legtöbben nem advancedre/customra/optionsre nyomnak, csak azt mondtam, hogy NEM települ automatikusan.

    (#35) WonderCSabo: Simán lehet, de akkor az a "régen" az tényleg nagyon régen volt, valamikor a 3.x, vagy ki tudja mikori időkben.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Hokoyumi

    tag

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    "(#30) Inv1sus: Nagyon kéne már valami globális (házon belüli) frissítéskereső Windows alá, mert alapjában jó ötlet, hogy egy szoftver frissen akarja tartani magát, főleg olyan lyukas és/vagy netközeli alkalmazások esetén, mint Adobe Reader, de ez a Startup beépülősdi nem a legjobb módja ennek."

    linux alatt ezt csomagkezelőnek hívják:D
    naponta vagy ahogy beállítod ránéz a tükörszerverekre és lekéri a csomaglistát
    kezeli külön a biztonsági frissítéseket, a verzió frissítést és az ajánlott dolgokat...
    írja neked szépen hogy 30 csomag kerül letöltésre (ebből 17 fontos biztonsági.. 13 meg ajánlott) ez 13.2MB(vagy mind1 mennyi...)
    aztán megkérdezi hogy letöltés vagy letöltés és telepítés:D

    na meg ugye ott a csodálatos függőségi fa...:)
    letöltenél vmit de nincs hozzá olyan csomag amire az általad letölteni kívánt hivatkozik, akkor letöltésnél közli hogy ezek kellenek külömben nem műxik... szépen rányomsz hogy telepítse azokat is... és megy minden rendesen... nincs olyan anomália hogy felteszed és nem indul... restart és még akkor sem...

    uninstallnál is megvan ez a fa...
    ha eltávolítanál csomagokat megnézi azok hivatkozásait (ill hogy azokra mi hivatkozik), ha a hivatkozásait más csomag nem használja mennek azok is a kukába (ha meg vmi arra a csomagra hivatkozik akkor közli hogy ha "ezt" eltávolítod akkor "az" se folg menni)

    illetve van még olyan hogy elárvult csomagok keresése...
    ez annyit tud hogy azokat a csomagokat listázza amit semmi nem használ, és önmagukban semmi hasznuk (ha véletlen megmaradna vmi...) azokat is tudod törölni...

    sztem így kell értelmesen működni 1 operációs rendszernek...
    (ez kézi telepítés nem automata frissítés, az van hogy napokig elő nem jön:) )

    na ilyen cuccot win alá ne várj...

    ill tudsz te mint felhasználó szervereket hozzáadni ahonnan frissítést keres.. bár ez többnyire fölösleges
    a linux disztró szerverén minden a közösség által jóváhagyott, ellenőrzött csomag megtalálható
    plusz nem telepít mindent ész nélkül, nem tölteti le a komplett szervert, csak azon progik frissítéseit amik fel vannak telepítve...
    na meg am is elég sok mindent be lehet neki állítgatni...

    am skypehoz, nekem vmi linuxos béta verzió van fent...
    ugye mért is lenne hivatalos gyári skype linux alá...??
    de az nem akart nekem feltenni semmi mást csak az alap klienst

    meg aMSN-t használok még
    ott sokáig mikor bejelentkeztem dobálta fel hogy elérhető a 0.98.4-es verzió...
    letölteni magától vhogy nem akarta... felnéztem a hivatalos oldalra hogy mivan vele?... leszedem manuálisan, de csak vines volt...
    aztán később... a csomagkezelő dobta hogy van aMSN frissítés is... aztán az szépen feltette magától...

    [ Szerkesztve ]

    Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

Új hozzászólás Aktív témák