Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz bambano #2 üzenetére

    szerintem itt nem erről volt szó. egyszerűen becsődölt a cége és szerette volna, ha ez az infó eltűnik a nyilvántartásokból.
    ez teljesen jó döntés volt, azzal együtt főleg, hogy nagy mérlegelési teret hagy a bíróságoknak.
    ez olyan, mintha egy profi focista szeretné, ha a róla szóló statisztikákból kihagynák azt az évet, amikor szarul teljesített.

    egyszerűen a szakmai múltjához, a szakértelméhez fontos tényező, hogy korábban mire jutottak a cégei.

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz tordaitibi #22 üzenetére

    igen. és ha 150 év múlva valaki szerződést akar kötni az új cégeddel, és zavarja az a tény, hogy 150 éve becsődölt egy céged, akkor majd elmeséled neki ezt a történetet ő pedig eldönti, hogy bíz-e benned, vagy sem. ezek a szerződések márcsak ilyen bizalmi dolgok.

    ---

    esetleg ha valakinek nem lenne tiszta: a cikkben perelő személy se azokat perelte, akik nem tőle rendeltek (tehát, akik hátrányban részesítették a múltja miatt), hanem azokat, akik miatt a potenciális megrendelő egy informált döntést tudott hozni.

    mégegyszer: ég és föld szvsz, hogy valakinek a magánéletében van valami, amit felejtetni akar, vagy szakmai életében.

    ha egy orvos kezei között 25 meghalt az anya is és a baba is az orvos hibájából, és most ő hajtaná végre a császárt rajtad/feleségeden, akkor van jogod tudni, vagy sem?

    de mondok egy extrémebbet, ha a gyereked zongoratanára 25 éve molesztálta a szomszéd 8 éves srácot, akkor arról van jogod tudni? (sztem igen)
    És ha holnapután bebizonyosodna, hogy a pedofília egy pszichés betegség és van rá egy csoda gyógyszer, akkor is jogod lenne tudni? (sztem ebben az esetben jogod lenne tudni, hogy neki szednie kell ezt a gyógyszert, de többet már nem)
    és itt mutatkozik meg, hogy mindig a konkrét helyzetet kell vizsgálni, de sztem teljesen jó default az, hogy a múltad örök.

    egyébként, akik még emlékeznek, hogy honnan indult ez az egész "right to be forgotten": ott a szerencsétlennél az volt, hogy ha rákerestél google-lel a nevére, akkor az összes találat egy 20 évvel korábbi fiaskójáról szólt. ez megint más eset: nem mindegy, hogy van valakinek a múltjában egy szégyenfolt/hiba, vagy ez a szégyenfolt/hiba az első, amit megtalálsz/megtudhatsz az emberről.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák