Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Helló mindenkinek.
    Dióhéjban:
    7 éve megszűnt a munkahelyem (21 évig dolgoztam ott).
    Mit csinál az ember közel az 50-hez, elmegy vagyonőrnek. Első helyemen 1 hónap múlva összeveszett a főnökömmel a megbízó, de ugye őrizni kellett, úgylászik szimpi voltam, megkérdezte, nincs-e kedvem egy kisebb vagyonvédelmi kft-t csinálni, és vinni tovább a melót. Mivel ebben rutintalan voltam, találtam egy belevaló kollégát, és megléptük.
    Kaptunk megbízást máshonnan is, fél év után rájöttünk, hogy ebből milliomosok sose leszünk, de nagyon szépen meg lehet élni belőle.
    Ésakkor beütött a ménkű, egyik építési területen csalással eltulajdonítottak egy 13 millás munkagépet.
    Mielőtt felhördültök, hogy hülye buta őrök, 101% hogy volt beépített tégla a buliba, a cég ruhájába voltak, mindent tudtak, minden nevet, kulcsuk volt a géphez, hamis személyi igazolvány az átvételhez. 100-ból 100 ember kiadta volna a gépet.
    Nem ragozom, 1 évig jártunk bíróságra, a bíró méltányolta az elkövetés módját, de természetesen teljes körű kártérítésre kötelezett minket. Ezt 4 év alatt tudtuk kamatokkal teljesíteni úgy, hogy gyakorlatilag otthonról hordtuk a pénzt a cégbe, az embereket és a törlesztést havonta kifizettük. A hír gyorsan terjed, elvesztettük a munkaadóink zömét. A cég tönkrement, megszüntetve, nekem kisebb szívbajom van azóta, a kollégám is eléggé tönkrement.

    Amit ki szeretnék hozni belőle, ha 150 év múlva szeretnék mondjuk céget alapítani, akkor teljes joggal sújtson a fennt említett szitu után a nemfelejtés intézménye? Nem érezném jogosnak.

Új hozzászólás Aktív témák