Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #9 üzenetére

    Előzetesen beszerzett, írásos engedély: regisztrációnál világosan le van írva, hogy amit megosztasz, az felhasználható. Ezzel a feltétellel véglegesítheted a regisztrációdat. Tehát ha megosztod, hogy kitörött a cerka hegye, és kapsz a hirdetéssávban kék színű hegyezőre reklámot, egy szót sem szólhatsz.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #11 üzenetére

    Regisztrálok, gyűjtik. Ennek tudatában használom a megosztás gombot. Mi olyan nehéz ezen?

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #13 üzenetére

    Én ezt pont le. Remélem, törvényessé teszik, legfeljebb majd nem teszi ki a nyomorát mindenki a FB-ra. Aztán ha mégis kiteszi, majd rájön, hogy küzdeni akar a jogaiért, osztogatja ezt: "Facebook jogszabály változás miatt ezennel nyilatkozom.2017.04.02-től határozatlan ideig nem adok a Facebooknak, vagy a Facebookkal kapcsolatban álló jogi partnerének engedélyt bármely múlt és jövőbeli képeim, adatom vagy bejegyzésem használatára. Ezzel a kijelentéssel figyelmeztetem a Facebookot, hogy szigorúan tilos közzétennie, lemásolnia vagy bármely más, ellenem irányuló intézkedést végrehajtania ezen profil privát és bizalmas adatai alapján.A titoktartás megszegését a törvény bünteti.(UCC 1-308-11308-103 és Római Statutum). Megjegyzés: a Facebook mostantól egy nyilvános szerv.Minden tagnak ki kell rakni egy ilyen bejegyzést. Ha szeretnéd lemásolhatod ezt a verziót.Ha nem teszed legalább egyszer közzé, akkor lényegében engedélyezed a képeid és adataid használatát. Ne oszd! Másold!" :D

    Amúgy ha mindenki tudná használni normálisan, a FB ha megfeszülne se tudna adatot gyűjteni.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #15 üzenetére

    Akkor úgy értem, használható adatot. Anonim adatot a hajukra kenhetik.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • VIC20

    őstag

    válasz bambano #49 üzenetére

    Nekem is szívügyem a helyesírás!

    ,,Hivatalos iratokban és levelekben a megszólítás első szaván és tulajdonnévi tagján kívül nagybetűvel szokás kezdeni a megszólításban szereplő közneveket is (de a mellékneveket, kötőszókat már nem), például: Tisztelt Nagy Úr! Tisztelt Osztályvezető Úr! Mélyen tisztelt Asszonyom és Uram! Egyéb esetekben a megszólítás első szaván és tulajdonnévi tagján kívül a többi szót kezdhetjük kisbetűvel is, például: Drága Ilonka néni! Kedves barátom! Édes jó anyám és apám!

    Azokat a közneveket, névmásokat és névmási szerepű határozószókat, amelyek a megszólított személyére vonatkoznak, szöveg belsejében általában kisbetűvel kezdjük, például: Légy szíves, barátom, látogass meg bennünket! Arra kérem a polgármester urat, szíveskedjék ügyemet kedvezően elbírálni. Bárcsak itt lehetnél te is! Valószínűleg önöket is érdeklik fejlesztési terveink. Örökké hálás leszek neked a segítségedért. Melegen érdeklődött irántatok. – Fokozott tisztelet kifejezésére azonban az ilyen esetekben nagy kezdőbetű is alkalmazható, például: Szeretném, Apám, ha nem értene félre. A legfőbb érdem az Önöké. Szeretnék mindig Veled lenni. Két (vagy több) szóból álló megszólításoknak ilyenkor is csak az első szavát kezdjük nagybetűvel: Bocsássa meg, Igazgató úr, hogy soraimmal felkeresem! Tisztelettel emlékeztetem Államtitkár asszonyt arra, hogy… stb. [Vö. 254.]"

    A magyar helysírás szabályai 147. pont, [link]

    (Nem gonoszkodni akarok, de mi a helyzet a mondatkezdő nagybetűvel? ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák