Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #06658560 #11 üzenetére

    "Információk az Egyesült Államok és Kanada területén kívül élő felhasználók számára
    Vállalati adatok: A www.facebook.com webhelyet és az oldalain elérhető szolgáltatásokat az Egyesült Államok és Kanada területén kívül a Facebook Ireland Ltd., Hanover Reach, 5-7 Hanover Quay, Dublin 2, Írország biztosítja. A Facebook Ireland Ltd. vállalatot Írországban alapították és jegyezték be korlátolt felelősségű társaságként. Cégjegyzékszám: 462932. Ez a vállalat a személyes adataidért felelős adatgyűjtő.
    Igazgatók: Sonia Flynn (ír), Theodore Ullyot (amerikai)."
    [link]

    Ha egy szerződést aláírsz, elfogadsz, akkor azt illik elolvasni előtte :)

    (#3) lordfreyr:
    Valószínűnek tartom, hogy azért is kell valós nevet megadni, hogy ha a te nevedben valaki bármilyen tartalmat feltesz, akkor a személyazonosságod igazolása után jogosan távolíttathatod el a kamu profilt. Bemondásra nehéz lenne tetszőleges profillal kapcsolatban eljárni. De ennél persze bonyolultabb lehet a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #06658560 #16 üzenetére

    A hírben írtak alapján elsősorban azért nyert a facebook, mert a német leányvállalatát perelték. A felhasználók viszont nem állnak szerződéses kapcsolatban a német facebook céggel, így értelemszerűen a konkrét pert nem lehet rájuk akasztani.

    Nem néztem pontosan utána / nem tudhatom milyen kapcsolatban állnak egymással a cégek, de ezt tudom elképzelni:

    Facebook Ireland <-> Facebook Germany (reklám felület viszonteladó és adóoptimalizáló) <-> Német reklámozó cégek

    Facebook Ireland <-> minden nem US/CA ügyfél

    Szóval így tényleg nincs értelme a pernek. Más kérdés, hogy a németek hogyan perelhetik az ír céget. Ott jön be a nemzetközi jog, viszont EU tagság miatt valsz ez még relative egyszerű lehet, mert talán van rá EU jogharmonizációs irányelv. EU-n kívüli ügyfelek esetén még cifrább lehet a per.

    Ha rosszul értelmeztem a helyzetet, akkor elnézést kérek.

    (#19) dabadab: úgy értem, hogy az ír cég vastagon fogó ceruzával számlázhat, a szintén általuk birtokolt német cégnek, ami így nem nyereséges. Szóval a németeknél nem fizetnek adót, ellenben írországban realizálódik a pénz sokkal jobb feltételek mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Gondolom a vásárlás esetén is az eladó székhelye számít. Tehát vásárolhatok külfödről, de akkor nem hivatkozhatok az itteni garancia szabályokra vevőként. Viszont ha el akarom adni (pl nagyker vagyok), akkor azt már az itteni törvények szerint kell bonyolítani. Ha több garit kell itt vállalnom, mint annak akitől vettem és nem sikerül vele jobb feltételt letárgyalni, akkor a különbségből adódó veszteségek az importőr cégem kockázatát növelik. Ezért például drágábban adom itt a terméket mind ahogy külföldön kapni. Mondjuk cégekre eleve más garanciális szabályok vonatkoznak, valószínűleg inkább az adott szerződés határozza meg, hogy mit vállal a külföldi cég.

    Persze kivétel itt is lehet, mert van olyan termék amit illegális tartani/behozni az országba.

Új hozzászólás Aktív témák