Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #06658560 #16 üzenetére

    A hírben írtak alapján elsősorban azért nyert a facebook, mert a német leányvállalatát perelték. A felhasználók viszont nem állnak szerződéses kapcsolatban a német facebook céggel, így értelemszerűen a konkrét pert nem lehet rájuk akasztani.

    Nem néztem pontosan utána / nem tudhatom milyen kapcsolatban állnak egymással a cégek, de ezt tudom elképzelni:

    Facebook Ireland <-> Facebook Germany (reklám felület viszonteladó és adóoptimalizáló) <-> Német reklámozó cégek

    Facebook Ireland <-> minden nem US/CA ügyfél

    Szóval így tényleg nincs értelme a pernek. Más kérdés, hogy a németek hogyan perelhetik az ír céget. Ott jön be a nemzetközi jog, viszont EU tagság miatt valsz ez még relative egyszerű lehet, mert talán van rá EU jogharmonizációs irányelv. EU-n kívüli ügyfelek esetén még cifrább lehet a per.

    Ha rosszul értelmeztem a helyzetet, akkor elnézést kérek.

    (#19) dabadab: úgy értem, hogy az ír cég vastagon fogó ceruzával számlázhat, a szintén általuk birtokolt német cégnek, ami így nem nyereséges. Szóval a németeknél nem fizetnek adót, ellenben írországban realizálódik a pénz sokkal jobb feltételek mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák