Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Penge_4 #2 üzenetére

    "Azért szedik le a teljes hangot a YouTube-ra feltöltött videókról, mert szól rajta valami jogvédett zene?"

    Pontosan. Hajszálpontosan. Mi van ezen nem érteni való? Ha felhasználsz egy zenét háttérzenéhez a videódhoz, és az jogvédett, amire nincs felhatalmazásod, akkor az a minimum, hogy kinémítják a hangsávot. Miért, szerinted mit kéne csinálni? Szó nélkül törölni a videót, vagy akár a felhasználói profilt? :C

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Penge_4 #6 üzenetére

    "Ne barmolják széjjel, amikor
    1. Nem a teljes szám van bevágva.
    2. Szar minőségben van fent.
    3. Belebeszélnek."

    De értsd meg, hogy a jogi szabályozás szerint (ez Magyarországra is érvényes), a jogvédett darabot még részleteiben sem oszthatsz meg a jogtulajdonos engedélye nélkül! Pont ezért lehet üldözni a torrentet, mert akármilyen kis szeletet megosztasz a fájlból, az már törvényellenes. Akkor is, ha az csak egyetlen bit. Nem számít, hogy narráció van rajta, és az sem, hogy "rossz" a minősége. Mert a "rossz" minőség is relatív. A mai 128 kbites MP3-ak minősége messze túlszárnyalja a 80-as évek hivatalos műsoros kazetta kiadványaiét. Mégsem szabad megosztani sem ezt, sem azt.

    Ismerem a jelenséget, mert én is gyártok tutorialokat, és az elejére meg a végére kísérőzenét teszek, ami jogvédett is lehet, és mindenféle trükkökre vagyok kényszerítve – sebesség, illetve hangmagasság változtatása, összevagdosás –, hogy az automata azonosító algoritmusokat átverjem vele, mert tényleg csak 15 másodperc inzert zene kell, de mivel ilyen a törvény, nekem kell találékonynak lenni. Meg olyan zenét választok, ami nincs benne a top100-ban, így nem érzékenyek rá a keresőmotorok. De elég egy kis flanger vagy kórus effekttel megfűszerezni a dalt, hogy a motor már ne ismerje fel, és az már amúgy sem teljes értékű verzió. Olyan, mintha feldolgoztad volna.

    Egyébként ha valaki tényleg tutira akar menni, akkor keres ingyenes háttérzenét háttérzenének. A jamendón műfaj szerint is válogathatsz. Legtöbb album CC licences, így fel lehet használni tutorial alá. Nem muszáj Green Day meg Madonna számmal szemléltetni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz echterion #15 üzenetére

    Nem jogvédő vagyok, hanem szerző, ahogy azt már jónéhány hasonló topicban leírtam. Ezek szerint akkor ez neked nem jött le. Szerző vagyok tehát elsősorban, így egy kis belső rálátásom nagyobb van azoknál, aki csak fogyasztók ezen a piacon. Engem nem érdekelnek ezek a marhaságok, mert a saját szerzeményeimből úgysem tudnék megélni, Magyarországon ez lehetetlen, inkább CC alatt szoktam publikálni őket, és aki eszi, veszi. Ingyen. Ha valaki 40 percig jól szórakozik életében és azt az én zenémre teszi, akkor már alkottam egy maradandót.

    De nem mindenki áll hozzá ezekhez a dolgokhoz ilyen lazán, és ragaszkodik hozzá, ami jog szerint őt megilleti. A szerzői jogdíj pedig egyelőre minden szerzőt megillet, aki szellemi terméket alkot, függetlenül a minőség szubjektív megítélésétől. Én vagyok olyan sekélyes, hogy tőlem az összes szépirodalmat a kukába vághatják, nekem a ponyva kell, amin szórakozni és nem elmélkedni lehet. Ettől függetlenül még nem áll jogomban csak azért warezolni az illető szerző művét, mert szerintem xar, és nem érdemli meg a pénzt érte. Valaki egy összevissza furkált követ is képes megcsodálni, hogy milyen szép szobor, és vannak, akiknek Picasso tetszik. Lelkük rajta. A szerző megérdemli a jelen szabályozások szerint a szellemi terméke után járó jogdíjat, hacsak le nem mond róla, mint én.

    Én csak ezt szeretném, ha megértenék az emberek és tiszteletben tartanák mások munkáját, és nem vernék vele a mellüket, hogy mekkora warezkirályok, sőt, sokan átesnek a ló túloldalára, amikor olyanokat mondanak, hogy az összes jogvédőt a Holdra, a Dunába kéne lőni, deportálni, lassú tűzön sütögetni stb, miközben nem veszik észre, hogy fordítva ülnek a lovon, mert a jogvédő az esetek 99,9%-ban maga a szerző. Amint ezt már oly sokszor leírtam, csak el kéne olvasni. Maguk a szerzők tömörülnek közösségekbe, hogy meg tudják védeni a saját jogaikat. Természetesen szükségük van pár ügyvédre és gazdasági szakemberre is, managerekre, szóvivőkre, technikai személyzetre. Ilyenekből áll össze egy olyan, mint az Artisjus, vagy bármelyik lemezkiadó. Bár a kiadó egy kicsit más tészta, de ha te alapítasz egy kiadót, mert abból akarsz tisztességesen megélni, és rendesen adózol, akkor miért ne élhetnél könyv vagy zene kiadásából? Csak azért, mert más ellopja a terméket, amit te pénzért kínálsz, sok esetben nagy gázsikat előre fizetve, reklámba promócióba sok pénzt ölve, majd remélve, hogy a pénz vissza is folyik... Valaki meg szó nélkül másolgatja a te termékedet, amelyre sem a szerzőtől, sem tőled nem kapott engedélyt, és még a fejedhez is vágja, hogy te vagy a hülye, mert miért nem mentél el mondjuk háztartásigép-szerelőnek. Ez nonszensz, értsd már meg!

    Ha kivész egy szakma, mondjuk a kalapos, csak azért, mert ipari körülmények között a tömegtermelés jóval hatékonyabb, az egy természetes folyamat. A fejlődéssel jár. De az nem jár a fejlődéssel, hogy bizonyos csoportok aknamunkája következtében egy másik csoport megélhetését ellehetetlenítse. Ezt mindig is védeni fogja a törvény, de legalábbis az én életemben még biztosan. Warezoljunk csöndben, de ne még nekünk álljon feljebb.

    Sanya problémáját én értem, másokkal ellentétben. Ő arról beszél, hogy a fejlett országokban, így nálunk is az a törvény, hogy amíg rád nem bizonyítják a bűnösségedet, addig ártatlan vagy. No, most ha feltöltök egy videót Madonna számával a YouTube-ra, azt a motor szó nélkül kinémítja. Tegyük fel, hogy jogom volt feltölteni, kifizettem a jogdíjat, a pecsétes szerződés pedig itt fekszik a fiókomban. Ezek után én kezdjek bele levelezni a YouTube-bal, hogy milyen alapon némítja ki a hangot, amikor énnekem jogom van ezt feltölteni, és ezt igazolni is tudom, és faxolhatom átfele nekik a szerződésemet. Tehát előbb alkalmazzák a szankciót, majd utána ha van kedved, bizonygathatod az ártatlanságodat, ha van hozzá kedved és kapacitásod.

    No, ez csúnya dolog. Ebben egyetértünk.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák